Napsali o nás > S Bujónkou začínaly tři sestry doma

S Bujónkou začínaly tři sestry doma

15. 12. 2020, Právo
15. 12. 2020 | Živnostník roku

Před pěti lety začaly tři sestry z Kyjova na jižní Moravě vařit poctivý domácí buj on. Nejdřív jen pro sebe, pak pro kamarády a známé, v roce 2017 otevřely provozovnu a letos se svou Bujónkou získaly titul Živnostník roku Jihomoravského kraje.

„Ani pandemie nás nezastavila, naopak se nám podařilo investovat do rozšíření výroby,“ vysvětluje Lenka Vlasáková, jedna z majitelek Bujónky. Dalšími jsou její sestry Kateřina a Anička. Jak zdůrazňují, virus jim ale způsobil personální výpadky, takže se celá rodina musela zapojit do výroby.

Dnes díky rozjetému e-shopu a zákaznické síti zpracují měsíčně čtyři tuny zeleniny, půl tuny lokálního hovězího a spoustu čerstvých bylin. Hovězí berou z Ekofarmy Bošina v Krkonoších, do kuřecí bujonky dávají kuřecí prsa z rodinné farmy Němcových. I když je jejich bujon jako od babičky, jde přece jen o zdravější variantu – neobsahuje tolik soli.

„Na rozdíl od vývaru má Bujónka podobu pasty, ve které všechny suroviny zůstávají. Jako konzervant se používá hrubozrnná mořská sůl, někde i extra panenský olivový olej a česnek,“ objasňuje jedna ze seste r Kateřina Gazdačko.

S výrobkem dělaným doma jen pro úzký okruh lidí se sestry rozhodly oslovit regionální prodejny se zdravou výživou a také objížděly víkend co víkend trhy po celém Česku. „To jsme ještě byly na mateřské dovolené,“ dodává Lenka. Ona sama má čtyři děti, Katka tři. Pozitivní ohlasy je přiměly otevřít v roce 2017 provozovnu. Ženy, které za Bujónkou stojí, si podle vlastních slov nikdy nevzaly půjčku, až teď se rozhodly čerpat úvěr od banky na blixer, výkonného robota pro gastronomický provoz, který jim výrazně pomůže se zpracováním surovin. „V potravinářství je mnoho administrativy, kdy například musíme dokazovat původ každé suroviny a dohledatelnost výrobku,“ vysvětluje Kateřina s tím, že je proto dost překvapilo, když jim Moneta Money Bank vyřídila úvěr online během necelé hodiny.

„Navíc – pokud nám to naše finanční situace dovolí – můžeme splatit úvěr i dřív. Banka to umožní,“ dodává Lenka. Teď už jen zbývá prosadit Bujónku do profesionálních gastro provozů.