Serge Faltus: Naše podnikání bylo vždy s pokorou | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Serge Faltus: Naše podnikání bylo vždy s pokorou

Serge Faltus: Naše podnikání bylo vždy s pokorou

Od 6 společníků k 700 zaměstnancům a dvěma podnikatelským titulům. Na cestu k úspěchu i na výchovu budoucnosti technických oborů jsme se zeptali jednatele a finančního ředitele společnosti FOREZ s.r.o., Vodafone Firmy roku 2015 a Vodafone Odpovědné Firmy roku 2015 Pardubického kraje, pana Serge Faltuse.

Dnes jste si vedle Vodafone Firmy roku 2015 Pardubického odnesly také ocenění Vodafone Odpovědná firma 2015. Jak se zpětně díváte na cestu od 6 společníků k firmě ze 700 zaměstnanci?
Když jsme před 19 lety začínali v 6 lidech, nepředpokládali jsme, že nás dnes bude přes 700. Naše představa byla jednoduchá. Chtěli jsme prostě něco zkusit, dělat to pro sebe a s chutí. Jsme rádi, že jsme se dostali až takhle daleko. Nyní ty výzvy, které jsou, nejsou o číslech, kolik zakázek dostaneme, ale jak seženeme zaměstnance, abychom ty zakázky mohli vyrábět.

Na to naváži otázkou na titul Vodafone Odpovědná firma. Toto ocenění jste dnes večer získali především za to, že se staráte o vzdělávání budoucnosti technických oborů. Můžete nám tedy popsat, jak přesně podporujete technické vzdělávání?
Začali jsme asi dva roky zpátky, kdy naši odborníci začali docházet do škol v našem okolí. Cílem byla lepší orientace dětí v programování, výkresech a jiných technických dovednostech. Postupem času jsme se domluvili, že jim zapůjčíme šestiosý robot, tak aby mohli zkoušet programovat. Aby když pak přijdou do firmy a teď je jedno jestli to bude ta naše nebo jiná, tak aby se mohli okamžitě zapojit do pracovního procesu. Začali jsme spolupracovat i s firmami v okolí, dohodli jsme se na určitém postupu a připravili jsme smlouvy pro budoucí stipendisty, kteří, pokud se jim u nás bude líbit a podepíší u nás stipendium tak my máme možnost je zaměstnat. Připravujeme je nejen pro naši firmu, ale pro celý technický segment.

S čím půjdete do celorepublikového finále?
Nebudu neskromný, určitě se budeme chtít poprat o ty nejvyšší příčky. Nicméně naše podnikání bylo vždy s pokorou. Nikdy jsme se nesnažili někam přijít a dělat velká gesta. Vždy jsme hledali cestu profitu jak pro naše zákazníky, tak následně pro nás.