Skončila druhá. Jen o pár hlasů | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Skončila druhá. Jen o pár hlasů

Skončila druhá. Jen o pár hlasů

13.12.2016 Slovácko - regionální týdeník str. 04 Zpravodajství / Z regionu

​Druhým nejlepším živnostníkem v republice se ve středu večer stala rodačka ze Strážovic Magdaléna Válková, která pro své zákazníky připravuje tradiční nealkoholické mošty. Od vítězství v soutěži, jejíž finále se uskutečnilo v novorenesančním paláci na pražském Žofíně, ji dělilo jen pár hlasů. „Mrzí mě to, ale mezi námi sedmi superfinalisty nepanovala rivalita.

Přáli jsme si prvenství navzájem,“ říká Válková.

            Na velké finále úspěšnou živnostnici doprovodil manžel, bratr a švagrová. Palce jí ale na dálku drželi všichni z jejich rodinného podniku i z okolí. „Všichni byli nadšení a oslavovali snad víc než my na Žofíně,“ uvádí Válková s tím, že pouze její čtyřletý syn vše zaspal a výsledek mu řekla až ráno.

            Nyní se chce druhá nejlepší živnostnice roku soustředit především na vybudování penzionu, který má nabídnout přístřeší všem fanouškům, kteří za ní a jejími mošty cestují často až z druhého konce republiky. „Chceme využít regionální turistiky, která se na Slovácku rozjíždí,“ nastiňuje plány podnikatelka. Zájemci pak zavítají i do vinného sklípku. Už teď se ale mohou seznámit s tajemstvím přípravy nealkoholického nápoje přímo ve výrobně. „Dále čekáme, až bude schválený vinařský zákon.

Ten ovlivní, jakým způsobem a kde se bude prodávat sudové víno,“ poznamenává Válková. Třetinu jejích odběratelů tvoří vinotéky, jejichž hlavním sortimentem je právě sudové víno. Mohla by tak přijít až o třetinu výdělku.

            Aby postoupila do celorepublikového finále soutěže Živnostník roku 2016, musela nejdříve vyhrát jihomoravské kolo. Tam ji vybrala odborná porota z více než šesti set firem a živnostníků. Porotce oslovila především kvalitou hroznů a jejich zpracováním.

Foto popis|