Napsali o nás > Soutěž o živnostníka roku na Ústecku ovládly ženy

Soutěž o živnostníka roku na Ústecku ovládly ženy

14. 9. 2018, iHNed.cz

Podnikatelské soutěže Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Ústeckého kraje už znají své vítěze. Odbornou porotu nejvíc zaujaly projekty s nápaditými názvy: Firmou roku se stala IT společnost Good Sailors, v překladu Dobří námořníci.

Děčínský projekt je originální tím, že dává pracovní příležitosti fyzicky i psychicky handicapovaným lidem. Těch je ve firmě zhruba 80 procent, včetně majitelů a členů vedení, uvedla manažerka firmy Karolina Holendová. Název symbolizuje, že se zaměstnanci firmy se svými handicapy potýkají statečně jako námořníci s nepřízní počasí.

Všechny tři první pozice mezi živnostníky obsadily ženy. První místo si odnesla Zdeňka Šrédlová z Mostu. Ta si s kolegyní Irenou Petrákovou Fantovou říká Dvě kukuřice a provozuje stejnojmenný e-shop zdravé výživy a biokosmetiky. Obě začaly podnikat na mateřské dovolené a v budoucnu by chtěly začít vyrábět i vlastní zboží.

Ústeckým kolem ve středu odstartoval již 13. ročník podnikatelských soutěží vyhlašovaných Hospodářskými novinami. V příštích týdnech budou následovat postupně všechny regiony České republiky. Vítězové krajských kol postupují do celorepublikového finále, které se koná 12. prosince na pražském Žofíně.