Spendee je Nejlepším Startupem 2017! | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Spendee je Nejlepším Startupem 2017!

Spendee je Nejlepším Startupem 2017!

Finanční aplikace pro snadný management a přehled vašich financí. To je letošní vítěz samostatné kategorie Česká spořitelna Nejlepší Startup, která je vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku. Nejlepší Startup 2017 byl vyhlášen na slavnostním galavečeru na pražském Žofíně.
12. 12. 2017 | Startup roku

Spendee je tým mladých lidí, kteří se rozhodli dobýt svět finančních aplikací a teď už je jasné, že se jim to daří. Jejich appka pomáhá lidem porozumět svým financím ve složitém finančním světě, a odpovědněji se tak rozhodovat a plánovat. Má už přes tři miliony stažení z více než 180 zemích světa, včetně Spojených států amerických a Velké Británie. Uživatelé si s pomocí aplikace, kterou si oblíbili ji pro její jednoduchost, funkcionalitu a praktické využití, denně evidují své příjmy a výdaje.

Na základě připojených bankovních účtu a dalších finančních produktů získává aplikace aktualizovanou historii transakcí uživatele. To doplňuje o hotovostní transakce, které si uživatel může zadávat sám. Transakce Spendee kategorizuje, sdružuje a poskytne uživateli přehledný jednoduchý výstup, který každý pochopí. Na základě transakčních dat pracuje s tím, jak se uživatel chová, a je schopna vypozorovat životní změny a podle toho poradit s nastavováním rozpočtů nebo spořicích plánů. Spendee poradí, jak ušetřit peníze, zlepšit finanční gramotnost a odpovědnost, a zbavit se tak stresu z finanční nejistoty.

„Je symbolické, že ocenění v kategorii Nejlepší Startup předává fintech společnosti Spendee zástupce tradiční domácí banky – České spořitelny. Podporujeme a rozvíjíme startupy a velmi se těšíme na budoucí spolupráci s fintechovými firmami. Věříme, že největší přínos bude mít tato spolupráce pro koncové zákazníky a co nejefektivnější správu jejich financí,“ uvádí manažer MSE České spořitelny Petr Zelenka.

Druhé místo obsadila společnost Retino, která zjednodušuje vracení zboží a reklamace pro e-shopy a jejich zákazníky. Díky službě nabídnou e-shopy koncovému zákazníkovi maximálně jednoduchý proces vracení, což zvyšuje spokojenost a šanci na další nákup. E-shopy mohou spravovat svůj proces efektivně a levně, a snížit tak své provozní náklady. Navíc sbírají data použitelná například v marketingu, což přispívá ke správným obchodním rozhodnutím. Služba je zajímavá pro e-shopy s vyššími desítkami až nízkými tisíci případů reklamací měsíčně.

Třetí příčku získala společnost Fundlift. První investiční crowdfundingová platforma v České republice nabízí inovativním projektům růstové financování od investorů z řad široké veřejnosti. Investování na Fundliftu probíhá formou veřejné nabídky cenných papírů. Investovat může pohodlně on-line opravdu každý. Fundlift nabízí alternativní platformu financování těm, pro které je bankovní financování nedosažitelné nebo neodpovídá představám. Kromě financování představuje marketingový nástroj, který nabízí možnost přiblížit se svým zákazníkům a dalším z řad široké veřejnosti.

„Letošní tři nejlepší startupy velice dobře reflektují současné trendy, které určují startupový trh: Fintech, eCommerce a crowdfunding. Vítězné startupy používají technologie, které přepisují pravidla existujících starých modelů nakládání s finančními daty. Ukazují, že eCommerce není jen o odesílání produktů a že na financování investory může dosáhnout každý zajímavý startup. Absolutní vítěz, Spendee, má uživatele po celém světě a v posledních měsících dosahuje opravdu velké úspěchy,“ říká Cédric Maloux, CEO StartupYard.

Kategorii pro mladé, inspirativní firmy a podnikatele vyhodnocuje porota složená z top investorů, zástupců velkých korporací a akcelerátorů z ČR i zahraničí. Odborným garantem je akcelerátor StartupYard a kategorii podpořil také portál Startupjobs.cz. Vítěze letos vybírala odborná porota ve složení Petra Michalská, Product Manager Česká spořitelna, Cedric Maloux, CEO StartupYard, Jakub Hudec, Head of startup department CzechInVest, Filip Mikschik, director StartupJobs, Miroslav Lukeš, CEO Mastercard, Filip Fingl z české investiční skupiny Rockaway, Anna Filippová, Head of Innovation Česká spořitelna, Michal Kratochvíl, startup mentor StartupYard, Jan Sekerka, ISV Czech and Slovak Republic Microsoft a Milan Zíka, Technology director Vodafone.

Česká spořitelna Nejlepší Startup 2017
1. místo Spendee s.r.o. – aplikace na správu osobních a rodinných financí
2. místo Retino.cz s.r.o. – software pro správu zpětných procesů v e-commerce
3. místo Fundlift s.r.o. – první investiční crowdfundingová platforma v České republice

***

Nejlepší Startup je celorepubliková soutěž, které se mohou zúčastnit právnické osoby nebo fyzické osoby s platným živnostenským oprávněním s maximálně tříletou historií podnikání. Tyto společnosti by se měly vyznačovat svojí inovativností, růstem, kladným vlivem na společnost, či sektor, ve kterém operují. Soutěž oslovuje a hodnotí úspěšné startupy. To znamená společnosti, které mají kladný výsledek po finančně operativní stránce nebo zajímavý růst a také zajímavý příběh zakladatelů i samotné společnosti. Vyhlašovatelem soutěže jsou Hospodářské noviny, pořadatelem je agentura Communa, hlavním partnerem je Česká spořitelna a odborným garantem je akcelerátor StartupYard.  

Kontakt pro média:
David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087
david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz