Srdcař roku | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Srdcař roku

Srdcař roku

14. 10. 2020, ČT1
14. 10. 2020 | Živnostník roku

Pavla KOSÍKOVÁ, moderátorka
Unikátní metodou vyrábí ze skla figurky nebo šperky, v podnikání překonala nejeden problém, aktuálně jí ho ale komplikují opatření spojená s koronavirem, přesto se ale nevzdala. Blanka Musílková z Mirotic u Písku se mezi oceněnými jihočeskými živnostníky vysloužila nově udělovaný titul Srdcař roku.

Edita KADLECOVÁ, redaktorka
Vystudovala uměleckou školu v Železném Brodě, obor malování na sklo.

Blanka MUSÍLKOVÁ, oceněná živnostnice
Když jsem potom chtěla začít podnikat, tak jsem zjistila, že ta vypalovací pec, kterou bych na to malování potřeboval, je hrozně drahá.

Renata MALÍKOVÁ, redaktorka
Rozhodla se tedy zkusit speciální techniku, tvarování skla nad kahanem, do první zakázky stopadesáti figurek kominíků se pustila s vervou, jenže přišel první náraz.

Blanka MUSÍLKOVÁ, oceněná živnostnice
O 3 měsíce později, když nebyl hotovej ani jeden kominík, já měla nervy v kýblu, protože mi to prostě nešlo.

Edita KADLECOVÁ, redaktorka
Nevzdala se asi stejnou urputností a optimismem ve své práci pokračuje už 28 let. Teď za ni dostala cenu Srdcař roku v době, kdy se její podnikání na jaře kvůli opatřením proti koronaviru téměř zastavilo. Jarmarky, kde původně prodávala nejvíc figurek, se nekonaly, s kamarádkou tedy otevřela malý obchod se sklem v Písku.

Blanka MUSÍLKOVÁ, oceněná živnostnice
Asi je i z mýho povídání slyšet, že tu práci prostě, nerada bych o ní přišla, takže se snažím u ní vydržet jakýmkoliv způsobem.

Edita KADLECOVÁ, redaktorka
Své výrobky dodává Blanka Musílková na hrady a zámky, čas od času plní někomu speciální přání na zakázku, kontakt se zákazníky na trzích jí ale chybí, jak sama říká, žádný umělec nechce dlouho tvořit takzvaně do šuplíku. Edita Kadlecová, Česká televize, Písek.