Stanislav Martinec: Dáváme dohromady lidi, kteří chtějí posouvat věci vpřed a obohatit náš svět | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Stanislav Martinec: Dáváme dohromady lidi, kteří chtějí posouvat věci vpřed a obohatit náš svět

Stanislav Martinec: Dáváme dohromady lidi, kteří chtějí posouvat věci vpřed a obohatit náš svět

KOMA MODULAR je celosvětově uznávanou značkou, za kterou vždy stojí kvalitně odvedená práce. V loňském roce získala titul Vodafone Firma roku 2015 a potvrdila tak své skvělé renomé. Čím se společnost zabývá, co pro ni úspěch znamená a co všechno řeší modulární výstavba? O tom a mnohém dalším jsme si povídali se Stanislavem Martincem, majitelem vizovické firmy.

Pro ty, kteří vás neznají. Čím přesně se vaše firma zabývá?
Navrhujeme, vyrábíme, dodáváme a sestavujeme prostorové moduly s rozměry od 2x1m až po 10x4m. Z různých takto předpřipravených modulů na výrobní lince potom na místě u zákazníka realizujeme velmi rychle, účelně a šetrně k životnímu prostředí prostory, dle přání zákazníka. Taková obrovská stavebnice pro dospělé. Na třech výrobních linkách dokážeme vyrobit až 20 takovýchto modulů za den.

Vaše moduly nabízejí řešení mnoha problémů. K jakému účelu vyrábíte moduly nejčastěji?
Řešení potřeby rychlých prostor moduly je velmi efektivní. Rychlý proces od návrhu po realizaci tak často naplní potřeby měst a obcí s výstavbou škol, školek, nemocnic, bytových domů, domovů pro seniory a třeba i různých sportovních a kulturních zařízení. Často řeší moduly i nedostatečné sanitární zázemí na různých místech. Protože naše moduly i pronajímáme / a to třeba i celé mateřské školy / řešíme často i mimo trvalá řešení, dočasné potřeby různých subjektů.

Otázka, která jistě napadne mnohé. Dá se ve vašem modulu bydlet?
Samozřejmě, že dá. My se ale nekoncentrujeme na výrobu rodinných domů, ale spíše větších bytových objektů, a to od úrovně pro sociální bydlení přes studentské koleje až po velmi luxusní bydlení např. po mladé rodiny. Že jsou naše modulární systémy vhodné i pro bydlení dokazuje nejlíp skutečnost, že tři špičkoví manažeři naší firmy si nechali postavit své domy z modulů. To jsou ale v našich dodávkách výjimky.

Vyzdvihnete tři věci, které vás na vaši práci nejvíc baví.
Dávat dohromady lidi, kteří chtějí něco změnit, něco posunout vpřed, obohatit svět. Navrhovat a realizovat nové výrobky, nové postupy, nové pohledy. Být užitečný, pomáhat.

Vyskytuje se naopak nějaký problém, který v byznysu řešíte?
„Každý vyřešený problém skýtá obrovskou novou sílu,“ a tak na problémy se dívám trochu jinak. Ale pokud chcete nějaký slyšet, tak asi tím největším jsou v dnešní době rychlé změny a správné reakce na ně. Myslím si, že strategie jsou často v dobrých firmách nastaveny dobře a není třeba je každý rok měnit. Co bude zřejmě nejdůležitější, budou právě rychlé reakce na změny podnikatelského prostředí a zvládání výzev.

Máte vy osobně nebo firma nějaký vysněný projekt, na kterém byste se chtěli podílet?
Rádi bychom postavili z našeho modulárního systému filharmonii a dokázali tak, že naše moduly jsou vhodné i pro tyto větší objekty a nemusí stát vždy obrovské stamiliony. V současné době vyhlašujeme pro studenty na fakultách architektury mezinárodní architektonickou soutěž právě pro řešení takovéhoto multikulturního objektu.

Loňský rok byl pro vás velmi úspěšný, ale kde byste chtěl vidět KOMU MODULAR v následujícím roce? Jsou již teď ve vaší hlavě nápady na další posun směrem vpřed?
Máme hodně plánů a málo času. V letošním roce chceme především rozběhnout naši firemní „ KOMA školu“, s cílem začít vzdělávat všechny naše zaměstnance trochu jinak v duchu naší firemní kultury. Budujeme také nové centrum modulární architektury „KOMA City“ jehož součástí bude i nové vývojové centrum modulárních řešení. Také chceme stabilizovat naše výrobní linky po na výšení výroby až o 30%.

Co vám přineslo vítězství ve Firmě roku?
Především posílení hrdosti spolupracovníků, respekt dodavatelů, ale také velký závazek se neustále zlepšovat a držet firemní kulturu na vysoké úrovni. A úplně nejvíce hodně nových sil a energie.

Co byste vzkázal firmám, které zvažují přihlášení do podnikatelských soutěží?
Přihlaste se. Konkrétně soutěž „Vodafone firma roku“ je na vysoké úrovni a hodnotí celý soubor různých ukazatelů výkonnosti a činností firmy. Soutěží je hodně, a tak vždy zvažujte, o jakou soutěž jde. Kde chtějí zaplatit a určitě Vám nějakou cenu dají, tak to není asi to pravé. Každé ocenění Vám dodá sil nejméně na dalších pět let.