Stolní hry živnostnice roku Královéhradeckého kraje se prodávají i v Nizozemsku. Firmou roku je výrobce olejů | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Stolní hry živnostnice roku Královéhradeckého kraje se prodávají i v Nizozemsku. Firmou roku je výrobce olejů

Stolní hry živnostnice roku Královéhradeckého kraje se prodávají i v Nizozemsku. Firmou roku je výrobce olejů

21.9.2016 byznys.ihned.cz str. 00

​V Hradci Králové pokračuje soutěž Firma a Živnostník roku.

Regionální kolo vyhrála autorka her pro děti i dospělé Lucie Ernestová, mezi firmami bodovala společnost Fabio Produkt.

Výherci pokračují do celostátního finále, které proběhne začátkem prosince v Praze.

Firmou roku Královéhradeckého kraje se stal výrobce rostlinných olejů Fabio produkt, jehož historie sahá až do 19. století. V kategorii Živnostník roku zabodovala ilustrátorka a autorka stolních her Lucie Ernestová. Nejvíc zodpovědnou firmou kraje byla vyhlášena společnost T-MAPY, zabývající se geoinformačními technologiemi. Výherci pokračují do celostátního finále, které se uskuteční koncem roku v Praze.

Živnostnice roku Lucie Ernestová se snaží přitáhnout rodiny ke společnému stolu. Vymýšlí stolní hry pro děti a dospělé a ilustruje barevné inspirační karty, které mají přimět lidi spolu mluvit. A to i o nepříjemných pocitech. "Otevírají důležitá životní témata, jako jsou strach, láska, pomíjivost. Když se na ně podíváte, stávají se odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory," říká Ernestová.

vítězové v královéhradeckém kraji

Vodafone Firma roku 2016 Královéhradeckého kraje:

1. Fabio Produkt spol. s r.o. - výroba rostlinných olejů, velkoobchod pro pekaře a obchodování se zemědělskými komoditami (Holín)

2. Penda s.r.o. - provozovatel obchodu TisknuLevne.cz (Jičín)

3. Dyntar, s.r.o. - výroba zařízení pro wellness (Vitiněves)

Česká spořitelna Živnostník roku 2016 Královéhradeckého kraje:

1. Lucie Ernestová - grafické studio - tvorba her a dárků pro každou příležitost (Hradec Králové)

2. Barbora Jahodová - grafické a kresličské práce (Potštejn)

3. Dita Hofrichterová - výroba tuhých přírodních mýdel, šamponů a kosmetiky (Hradec Králové)

Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Královéhradeckého kraje:

T-MAPY spol. s r.o. - návrhy a vytváření řešení v oblasti informačních a geoinformačních technologií (Hradec Králové)

Karty původně malovala pro děti od pěti do patnácti let. Dnes je používají i učitelky ve školkách, psychoterapeuti či firemní koučové. Lucie Ernestová svým nápadem i netradiční živností zaujala porotu a získala první místo v regionálním kole celostátní soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016 v Královéhradeckém kraji.

Lucie Ernestová začala podnikat před 16 lety. Tehdy společně s manželem založili malé grafické studio. Jejich návrhy začalo vyhledávat stále více klientů. Ilustrátorku to však táhlo k vlastní tvorbě, navíc ji inspirovaly vlastní děti a potřeby uspěchané matky. Začala proto navrhovat hry pro děti i dospělé. Postupem času, jak potomci dorůstali, začala tvořit další hry.

Dnes je autorkou pěti herních sad. Autorská práva na prodej stolních her do celého světa získalo nakladatelství Rebo. To je prodává už například v Nizozemsku nebo Estonsku. Do ciziny by mohly mířit i inspirační karty zobrazující různé emoce. O prodeji práv na ně živnostnice jedná s dalšími zahraničními nakladatelstvími.

Úspěšné podnikání má za sebou i společnost Fabio Produkt, která se stala Vodafone Firmou roku 2016 Královéhradeckého kraje. Společnost vede rodina Jenčkova a zabývá se výrobou rostlinných olejů, skladováním zemědělských komodit či obchodováním s nimi.

Historie firmy Fabio Product je starší než 150 let. Již předkové současných majitelů hospodařili v srdci Českého ráje. Po roce 1948 bylo jejich hospodářství a pole znárodněno. Začátkem 90. let se rodině podařilo zemědělskou činnost obnovit a začít s vlastním podnikáním.

Firma roku Liberecka dodává i pro NASA - čtěte ZDE

Firma původně o třech zaměstnancích po více než dvaceti letech fungování zaměstnává 110 lidí. A její výrobky končí u pekařů, v gastronomii nebo i na prodejních pultech obchodních řetězců. Většinu surovin podnik odebírá od českých zemědělců.

V každém kraji je udělován také titul Vodafon Odpovědná firma roku 2016. V Královéhradeckém kraji si tuto cenu odnesla společnost T-Mapy která se zabývá návrhy řešení v oblasti informačních a geoinformačních technologií.

Odborná porota vybrala regionální vítěze ze 438 firem a živnostníků v Královéhradeckém kraji. Výherci postupují do celostátního finále, které proběhne 7. prosince v Praze.

URL| http://byznys.ihned.cz/c1-65446890-hry-zivnostnice...