Těšte se! Krajská kola se nezadržitelně blíží | Firmaroku.cz
Aktuality > Těšte se! Krajská kola se nezadržitelně blíží

Těšte se! Krajská kola se nezadržitelně blíží

Nepřeberné množství zajímavých podnikatelských i životních příběhů, pracovního nasazení, úspěchů a neotřelých nápadů. To nás čeká ve třinácti krajích a v Hlavním městě Praze od 8. září do 26. října. 17. ročník podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku začíná v Ústeckém kraji. Vyhlašovatelem je již tradičně prestižní deník Hospodářské noviny.

Součástí slavnostních akcí v regionech, kde se představí vždy deset nejlepších živnostníků a deset nejlepších firem, bude doprovodný program zahrnující barmanskou show, vystavení elektromobilů a tipovací soutěž o ceny. Na vybraných akcích se hosté můžou těšit a na večerní koktejl s hudbou. Večerem provází moderátor České televize Radek Erben.

Kromě prestižního ocenění a krajského titulu krajští vítězové získají finanční odměnu od společnosti MONETA Money Bank: vítězným živnostníkům banka věnuje kartu Visa s hotovostí 10 000 Kč a telefon Samsung. Pro 2. a 3. místo v kategorii MONETA Živnostník roku banka připravila Visa karty s hotovostí 7 000 Kč a 5 000 Kč a další ceny jako onboard kameru nebo handsfree set. Vítězům krajského titulu Firma roku a Živnostník roku dále společnost EPSON věnuje projektor a Volkswagen předá voucher na elektromobil na měsíc. Finalisté obou soutěží zároveň získají od Volkswagenu benefit v podobě přezutí pneumatik vlastního vozu u regionálního dealera vozů Louda Auto Teplice (vlastní vůz nemusí být od Volkswagenu!). Tuto výhodu můžete využít hned 2x v období podzim 2022 a následně jaro 2023. Všichni finalisté dostanou také předplatné Hospodářských novin nebo týdeníku Ekonom.

A co ještě účast podnikatelům přinese? Zviditelnění se v mediálním prostoru, podporu značky nebo konkrétního produktu, skvělou reklamu, prostě zajímavou příležitost, jak dát o svém podnikání vědět veřejnosti. A také seznámení s novými obchodními partnery.

Cílem podnikatelských soutěží je především rozvoj českého podnikání a podpora malých a středních firem. Do jednotlivých krajských finále se letos dostala skutečně široká škála podnikatelů a živnostníků. Z každého krajského setkání vzejde jeden celorepublikový finalista pro soutěž Firma roku a jeden celorepublikový finalista pro soutěž Živnostník roku.

Titul Živnostník roku získala vloni obuvnice Eva Klabalová. „Měla jsem v továrně štěstí na skvělé lidi, kteří mi velmi pomohli. Výsledkem jsou tenisky vyráběné lokálně ve Zlíně, s pomocí existujícího strojního vybavení, ze zbytkových a odpadních materiálů,“ řekla po žofínském galavečeru vítězná živnostnice.

Loňským titulem Firma roku se pyšní společnost Phonexia, která se zabývá vývojem technologií pro řečovou analytiku a hlasovou biometrii. „Firma organicky roste a může se spolehnout na znalosti největších českých a zahraničních odborníků v oblasti hlasové biometrie. Phonexia dělá z dnešního science fiction realitu zítřka,“ uvedl po celorepublikovém finále ředitel Michal Hrabí.

Kalendář s termíny jednotlivých akcí naleznete zde.