Tituly živnostník a firma roku 2021 Zlínského kraje putují na Kroměřížsko | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Tituly živnostník a firma roku 2021 Zlínského kraje putují na Kroměřížsko

Tituly živnostník a firma roku 2021 Zlínského kraje putují na Kroměřížsko

Kroměřížský deník, 29. 10. 2021

Zlín – Firmou roku 2021 se ve Zlínském kraji stala společnost Satturn Holešov, která se zabývá elektronickými komunikacemi a informačními technologiemi ve spojení s projekty v oblasti ochrany životního prostředí. Titul Živnostník roku pak získala obuvnice Eva Klabalová.

Eva Klabalová z Holešova prozradila, že jejím cílem je vyrábět takové produkty, aby jejich výroba měla minimální dopad na životní prostředí a minimalizovala se uhlíková stopa. „Měla jsem štěstí na skvělé lidi. Výsledkem jsou tenisky vyráběné lokálně ve Zlíně, s pomocí existujícího strojního vybavení, ze zbytkových a odpadních materiálů,“ říká.

Stříbro v této kategorii obsadil kominík Radim Míča z Vlachovic a bronz Marcela Hrubošová ze Starého Města, která se zabývá vzděláváním dětí a dospělých v oblasti financí a podnikání.

V kategorii IBM Firma roku 2021 zvítězila holešovská rodinná firma Satturn. Zaměřuje se na projekty, které kladou důraz na zadržování vody v krajině a snižování znečištění povrchových i podzemních vod. „Hnacím motorem jsou pro nás naše vize, které se nám úspěšně krok za krokem daří překlápět do reality,“ říká jednatel firmy Jaromír Tomšů.

Druhé místo obsadila firma Remerx z Lipové, třetí místo putuje do kroměřížské Walmag Magnetics.