Tři, dva, jedna, začínáme… | Firmaroku.cz
Aktuality > Tři, dva, jedna, začínáme…

Tři, dva, jedna, začínáme…

Za dva dny odstartujeme krajská kola podnikatelských soutěží. Ve středu Ústí nad Labem, ve čtvrtek Karlovy Vary, a pak v následujících týdnech hezky popořádku projedeme všechny další kraje České republiky, kde odborná porota vybere krajské vítěze. Ti se stanou také zástupci jednotlivých regionů pro celorepublikové klání těch nejlepších z nejlepších.

Každý kraj má trochu jinou atmosféru, v některých se jasně projevuje jeho styl a zaměření. Na Jižní Moravě se letos mezi desítkou nejlepších krajských živnostníků projevil význam klíčového zemědělského produktu celé oblasti – a tou je vinná réva. Pardubický kraj drží mezi firmami značný podíl strojírenské a technologické výroby, která je ve světě stále více žádána. Ale ani o překvapení jistě nebude nouze.

Účastníky krajských kol čeká zajímavý večer, na kterém se budou moci vedle kýženého vítězství přiučit a dozvědět se o spoustě užitečných věcí. Zkušenějším živnostníkům a zástupcům firem, které se zúčastní krajských kol, bude jistě inspirací téma umělá inteligence, a jak může pomoci podnikatelům v růstu. Odborníci a analytici z České spořitelny prozradí, jaká odvětví budou čím dál tím víc automatizovaná. S možnostmi sítě Narrowband a internetu věcí (IoT) seznámí specialisté ze společnosti Vodafone.

Bezezbytku všichni mohou ocenit pár sdělených zásad na téma úspěšná sebeprezentace. Odbornice na business oblékání a etiketu Kateřina Kavanová prozradí, jaké kousky by neměli chybět v šatníku žádné úspěšné ženy či muže, jak lépe působit na ostatní a sebe sama. Dalšími tématy budou první dojem, úspěšná image a obchod.

Skvělý řečník a odborník na etiketu Daniel Šmíd si do krajů připravil téma: Být šéfem ještě žádného gentlemana nezabilo. Respekt nebo důvěra? Volnost nebo přísný režim? Jak být opravdovým lídrem týmu, pro kterého zaměstnanci chtějí pracovat? Na tyto a mnohé další otázky s chutí odpoví.

Takže pojďme na to! Vše je připraveno.