A tváře týdne máme rovnou dvě | Firmaroku.cz
Napsali o nás > A tváře týdne máme rovnou dvě

A tváře týdne máme rovnou dvě

13. 12. 2018, ČT24, 90´

Michaela NOVÁKOVÁ, moderátorka

--------------------

A tváře týdne máme dnes rovnou dvě. Ředitele firmy roku a také živnostnici roku. Konkrétně Norberta Pelce, šéfa společnosti Retigo, která vyrábí vybavení kuchyní v restauracích. A také Kristinu Tomandlovou, která šije uniformy pro hotely. Soutěž chce jednak oceňovat podnikavé a originální české ruce, ale také upozornit na problémy, které byznys nese.

Kristina TOMANDLOVÁ, živnostnice roku 2018

--------------------

Stoprocentně, to bych řekla, dodání takové té energie pozitivní. A budu se snažit, pokud mi síly stačí, ještě pokračovat dál. A pokud by bylo možné vychovat nějaký krejčovský dorost, tak bych se tomu ráda věnovala a poskytla nějakou odbornou pro..., jako odbornou péči těm žákům, protože tato profese vymizela. A myslím si, že šaty se nosily, nosí a budou se nosit. Vnímám velké bariéry. Protože na nás živnostníky se toho valí strašně moc, strašně moc takových bych paragrafů, co všechno musíme.

Norbert PELC, ředitel, Retigo, firma roku 2018

--------------------

Pro nás je důležité, aby některé věci šly prostě rychleji, ať už vyřizování dotací, vyřizování stavebních povolení. Protože to nás brzdí v rozvoji a mohli bysme daleko víc přinýst Český republice. A regionu, v kterým podnikáme. Kdyby tohle to šlapalo, tak jak to šlapat má. I skrz tuhle soutěž dostaneme jakýmsi způsobem prostor komunikovat dál se státní sférou, s dalšími podniky o tom, co se nám líbí, co se nám nelíbí. V čem se v podstatě český byznys by měl dál posouvat a v čem by se měl vyvíjet.