Tvarůžková cukrářka získala na Olomoucku ocenění Živnostnice roku. Firmou regionu se stal výrobce cementotřískových desek | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Tvarůžková cukrářka získala na Olomoucku ocenění Živnostnice roku. Firmou regionu se stal výrobce cementotřískových desek

Tvarůžková cukrářka získala na Olomoucku ocenění Živnostnice roku. Firmou regionu se stal výrobce cementotřískových desek

11. 10. 2017, byznys.ihned.cz

Hospodářské noviny pokračují ve vyhlašování jednotlivých regionálních kol soutěží Firma roku a Živnostník roku.

V Olomouckém kraji zvítězili výrobce stavebního materiálu Cidem Hranice a firma na speciality ze syrečků.

Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží proběhne v prosinci.

Rodina Poštulkova si ocenění v anketě Hospodářských novin Živnostník roku v Olomouckém kraji odnesla už před pěti lety. Výrobci slaných dortů, šátečků a kremrolí z listového těsta a tvarůžkové náplně byli tentokrát oceněni znovu, už ale díky zápalu pro podnikání u druhé generace rodinné firmy, konkrétně dcery Blanky manželů Zbyňka a Zdeňky.

"Spolu s rodiči jsme spojili náš vztah k místu, odkud pocházíme, s vášní k dobrému jídlu a nápad byl na světě. Krátce před mojí maturitou jsme začali péct tvarůžkové moučníky a připravovat tvarůžkové bramboráčky," vzpomíná Blanka Poštulková na začátky originálního byznysu.

Výsledky v Olomouckém kraji  Vodafone Firma roku 2017 Olomouckého kraje:     1. CIDEM Hranice, a.s. – výroba cementotřískových desek (Hranice)  2. Senior Flexonics Czech s r.o. – výroba komponentů pro automobilový průmysl  (Olomouc)  3. CONSTRUSOFT s.r.o. – vývoj a distribuce software pro stavebnictví (Přerov)     Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje:     1. Blanka Poštulková – tvarůžková cukrárna (Loštice)  2. Dagmar Ponechalová – marketing v podobě prováděných tržních analýz (Jeseník)  3. Aleš Valnoha – organizování zájezdů s vojensko-historickou tématikou (Zábřeh)     Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Olomouckého kraje:     CIDEM Hranice, a.s. – výroba cementotřískových desek (Hranice)

Poštulkovi pocházejí z Loštic u Olomouce, z místa, odkud jsou i specifické syrečky. "Babička dodnes pomáhá s pečením, dědeček louská ořechy, teta je ve výrobě a moje setra tvoří marketing. Já jsem se ještě při studiu univerzity postarala o otevření Tvarůžkové cukrárny v historickém centru Olomouce," popisuje mladá podnikatelka.

Na vyhlášení soutěže do olomouckého NH Hotelu dorazila stylově, s ošatkou nových výrobků, tvarůžkových sušenek, na jejichž vývoji a výrobě spolupracovali Poštulkovi s minipivovarem Kosíř. Všichni v tomto rodinném byznysu věří také v to, že svými výrobky pomáhají propagaci regionu. Stále více jejich zákazníků je z řad turistů, včetně návštěvníků z ciziny.

V anketě Firma roku Olomouckého kraje, která vyzdvihuje řádově větší podniky, než je Tvarůžková cukrárna, pak zvítězila společnost Cidem Hranice. Ta vyrábí speciální stavební materiál, cementotřískové desky. V této kategorii je evropským lídrem.

Materiál se hodí pro podlahové systémy, půdní vestavby, akustické obklady, odvětrané fasády, protipožární aplikace a další. Vyváží se do mnoha desítek zemí Afriky, Asie a Jižní Ameriky. "Díky kvalitě našich výrobků, stabilitě, dostupnosti, profesionálním službám a otevřené komunikaci se zákazníky chceme být nejlepším řešením v oblasti obkladů stavebních konstrukcí, protipožárních aplikací, podlahových a fasádních systémů," popsal společnost Cidem předseda představenstva Tomáš Vavřík.

Firma razí poměrně jednoduchou základní strategii. "Současnou nestabilní situaci na stavebním trhu, náročnou legislativu, odeznívající migrační krizi či stále se zvyšující tlak konkurence nepovažujeme za komplikaci, a už vůbec ne za neřešitelné překážky. Ziskovost podniku a jeho úspěch na trhu závisí hlavně na správné marketingové strategii a znalostech trhu a na fungující obchodní síti či efektivní propagaci," píše se v dokumentu představujícím firmu, podle něhož také porotci soutěže o vítězi rozhodovali.

Společnost Cidem Hranice, která loni oslavila čtvrtstoletí od svého založení, resp. privatizace ze státního podniku Severomoravské cihelny, je zároveň součástí širšího konsolidačního celku. Do skupiny patří i další firmy, včetně například ČSAD Karviná, ČSAD Havířov a ČSAD Frýdek-Místek.

Samotná Cidem Hranice zaměstnává 130 lidí. Loni firma utržila 646 milionů korun při zisku 261 milionů.

Cidem se stala vítězem i v doprovodné anketě Zodpovědná firma roku. "Patří ve svém kraji k významným zaměstnavatelům. Pracovníkům nabízí řadu benefitů, podporuje jejich další vzdělávání a vychází vstříc zaměstnancům na rodičovské dovolené. Ve svém regionu úzce spolupracuje se základními a středními školami, podporuje společenské akce pořádané místními spolky. Instalovala výkonnější filtrační jednotku pro snížení množství emisí tuhých znečišťujících látek při zpracování dřevní hmoty," okomentovala za partnera ankety, společnost Vodafone, svou volbu manažerka Nadace Vodafone Jolana Hájková.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.