Na Královéhradecku oslavuje vítězství výrobce elektromotorů a klavírník | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Na Královéhradecku oslavuje vítězství výrobce elektromotorů a klavírník

Na Královéhradecku oslavuje vítězství výrobce elektromotorů a klavírník

Odbornou porotu v Hradci Králové nejvíce zaujala a titul Vodafone Firma roku 2019 Královéhradeckého kraje získala společnost ATAS elektromotory Náchod, která vyrábí špičkové elektromotory. MONETA Živnostníkem roku 2019 Královéhradeckého kraje se stal Martin Rak, který se věnuje pianům na klíč.

Před deseti lety se Martin Rak musel rozhodnout, zda zůstat v továrně, nebo zda podnikat na sebe. Vždy ho bavilo pracovat s lidmi a jejich představy přenést do finálního výrobku. Zajišťuje vše od výkupu starého piana nebo pianina, přes jeho úplnou renovaci a prodej, včetně dopravy. Dnes pracuje výhradně na zakázku. „Vždy se snažím vykomunikovat potřeby zákazníka a zvolit optimální nástroj. Rozhodující je, kdo na něj bude hrát, kde bude stát a kolik je možno do něj investovat,“ uvádí Martin Rak. Dělá řemeslo, které je velmi různorodé, je to práce se dřevem, kovy a laky. Z toho všeho vznikne výrobek, který hraje a přináší hluboký prožitek.

„Martin Rak vdechuje starým hudebním nástrojům život. Realizuje výrobu na zakázku. Jeho jméno je tak věhlasné, že jeho zákazníci na něj čekají i několik měsíců,“ okomentoval porotce Marek Rosa z MONETA Money Bank.

Stříbro v Hradci Králové vybojoval Pavel Marek, který zajišťuje bleskové překlady. Bronzovou příčku obsadila Martina Vencláková vyrábějící vonná mýdla.

Motory prodává vítězná společnost ATAS elektromotory Náchod do šedesáti zemí světa. Zhruba 80 % výroby jde na vývoz, a to převážně na nejnáročnější trhy západní Evropy. „Naši zákazníci jsou převážně z Německa, získáváme je zbožím, které nabízí nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu, ale hlavně nabízíme pomoc už v předvýrobních etapách, záručním i pozáručním servisem a pravidelně s nimi komunikujeme na více úrovních,“ říká předseda představenstva Otto Daněk. Cílem společnosti je postupně navyšovat tržní podíl v České republice, zaměřit se na výrobu motorů s nejvyšší technickou přidanou hodnotou a rozšiřovat prodej výrobků mimo Evropu. Firma má 750 zaměstnanců.

„Vybrali jsme ATAS z důvodu dlouhé tradice a unikátního know-how, na kterém se ukazuje skvělá řemeslná tradice našeho národa,“ zhodnotil volbu člen poroty Jaromír Badura z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost ATELIÉRY BÁRTA restaurující kulturní památky. Třetí místo ve volbě poroty získala firma IDC - FOOD, která vyrábí kořenící směsi, marinády a přísady pro potravinářský průmysl.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Královéhradeckém kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. „Společnost patří k významným zaměstnavatelům a jako první v regionu zavedla vlastní etický kodex a nechala provést nezávislou genderovou analýzu odměňování. Významně podporují kulturu i sport a přispívají na charitu. Společnost postupně odstranila všechny technologie, které by mohly být považovány za environmentálně problematické,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Královéhradeckého kraje:
1. ATAS elektromotory Náchod a.s. – výroba elektromotorů (Náchod)
2. ATELIÉRY BÁRTA s r.o. – restaurování kulturních památek (Hořice)
3. IDC – FOOD, s.r.o. – výroba kořenících směsí (Holohlavy)

MONETA Živnostník roku 2019 Královéhradeckého kraje:
1. Martin Rak – piana na klíč (Všestary)
2. Pavel Marek – zajišťování bleskových překladů (Smiřice)
3. Martina Vencláková – výroba vonných mýdel (Náchod)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Královéhradeckého kraje:
ATAS elektromotory Náchod a.s. – výroba elektromotorů (Náchod)