Úspěch opavského okresu: má nejlepší firmy i živnostnice | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Úspěch opavského okresu: má nejlepší firmy i živnostnice

Úspěch opavského okresu: má nejlepší firmy i živnostnice

15. 10. 2018, opavsky.denik.cz

Nejlepší firma Moravskoslezského kraje se věnuje textilní galanterii a vítězná živnostnice pomáhá onkologicky nemocným. Spojuje je příslušnost k opavskému regionu.

"Vodafone Krajská firma roku 2018 se jmenuje Stoklasa textilní galanterie a zabývá se prodejem galanterie, látek, korálků, dekorací a módních doplňků.

Krajský titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 získala Alena Václavíková, která prodává pomůcky a vybavení pro onkologicky nemocné. Porota vybrala regionální vítěze ze 434 firem i živnostníků a posílá je reprezentovat kraj do celorepublikového finále.

Vyhlášení vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 proběhne 12. prosince na pražském Žofíně.

Mezi firmami porotce nejvíce zaujala kravařská společnost Stoklasa textilní galanterie, která se z podnikání v rodinném domě rozrostla na velkou společnost, zaměstnávající stovky lidí.

„Produkuje specifické výrobky a je zároveň významným zaměstnavatelem v kraji. S jejich výrobky na těle jsme krásnější,“ míní člen poroty Kamil Homola.

V Česku má firma třináct kamenných prodejen.

„Letos jsme otevřeli nový velký sklad v Bolaticích a máme ho naplněný nejmodernějšími technologiemi. Díky nim budeme schopni zákazníkům poskytnout ještě lepší služby a nabídnout jim i přehled o zásobě každé barevné varianty zboží,“ říká Alice Stoklasová.

Ve svých  prodejnách firma pořádá i kreativní kurzy, kde si mohou zákazníci vyzkoušet různé techniky a naučit se něco nového. Druhé místo obsadila společnost Krnovská škrobárna, přední výrobce pšeničného škrobu, a byla vyhlášena též nejzodpovědnější firmou letošního roku v Moravskoslezském kraji. Na třetím místě skončila firma BeWooden Company z FrýdkuMístku, která vyrábí módní doplňky z přebytečných materiálů.

Centrum pro ženy s rakovinou

Vítězná štěpánkovická podnikatelka Alena Václavíková nebyla spokojená s nabídkou onkologických zdravotních pomůcek na trhu, a proto ji napadlo otevřít pro takto nemocné ženy specializované centrum.

„Zaměřujeme se také na projekty se sociálním přesahem. Proto nás zaujala živnostnice, která pomáhá ostatním a jsme rádi, že zvítězila,“ konstatuje porotce Radek Nedbal.

V jejím specializovaném centru si ženy, postižené rakovinou, mohou všechny pomůcky vyzkoušet v soukromí, v klidu a s individuálním přístupem.

„Mohou si u mě vyzkoušet i koupit epitézy, zdravotní prádlo, plavky, paruky, speciální šátky i vhodné přírodní doplňky stravy. Současně se jim věnujeme a pomáháme jim s výběrem,“ přibližuje Alena Václavíková svou podnikatelskou aktivitu.

Druhou nejlepší živnostnicí Moravskoslezského kraje je těškovická čalounice Marie Venská, třetí je karvinská cukrářka Kateřina Slivková.