Ústeckým živnostníkem roku je poctivý řemeslník. Mezi firmami boduje HENNLICH, průmysl s tradicí | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Ústeckým živnostníkem roku je poctivý řemeslník. Mezi firmami boduje HENNLICH, průmysl s tradicí

Ústeckým živnostníkem roku je poctivý řemeslník. Mezi firmami boduje HENNLICH, průmysl s tradicí

Nejlepší firmou Ústeckého kraje se stala společnost HENNLICH, která dodává komponenty a technická řešení pro průmysl. Mezi živnostníky zvítězil zedník Tomáš Kalný zabývající se přestavbou umakartových jader, koupelen a interiérů na klíč.

Tomáš Kalný po vojně pracoval, učil se a sbíral potřebné zkušenosti. Vždy chtěl dokázat něco velkého a patřit mezi ty nejlepší. Jednoho dne se odhodlal a založil vlastní živnost. Začátky nebyly jednoduché a i v průběhu se musel několikrát odrazit od úplného dna, ale jak sám říká: „prostě jednou jste nahoře, podruhé dole.“ Vše bere jako zkušenost a snaží se zlé i dobré využít ve svůj prospěch. „Jsem pyšný na to, že jsem dokázal vybudovat firmu na svém jméně a nemusím dojíždět za prací mimo svůj domov, jako tomu většinou bývá. Rozšířil jsem svou firmu o zaměstnance, kde dodnes narážím na jeden problém. Kvalita a preciznost, na které jsem firmu postavil, není odváděna podle mých představ a ne každý má svou práci rád jako já,“ uvedl Tomáš Kalný. I přesto všechno je však patřičně hrdý na to, že má dobré jméno a svůj byznys chce neustále posouvat dál. „Můj sen však ještě nebyl zcela naplněn. Rád bych ukázal svou práci ve vyšší cenové kategorii s nejmodernějšími materiály a doplňky,“ dodal vítězný živnostník.

„Na vítězi oceňuji především to, že se dokázal několikrát odlepit ode dna a celý svůj pracovní život si jde za svým snem, který neustále posouvá směrem kupředu,“ uvedl porotce Tibor Krejčí z České spořitelny.

HENNLICH aneb silná firma s dlouholetou tradicí

Kořeny vítězné společnosti sahají až do roku 1922, kdy pan Hennlich firmu v Duchcově na Teplicku založil. Původní záměr průmyslových dodávek přetrval dodnes a firma poskytuje služby od těsnění přes energetické řetězy až po projekty technologických celků. Její největší předností je rozhodně široké portfolio kvalitních výrobků, péče o zákazníky a oddaní zaměstnanci. Firma má prakticky nulovou fluktuaci. Mezi významné inovace společnosti patří jednoznačně vybudování výzkumného a vývojového centra, které umožnilo významně rozšířit oblast vlastního výzkumu a vývoje především v oblasti využití odpadního tepla. „Důkazem je zřízení prototypu bioplynové stanice v areálu a realizace první zakázky. Dalším je vývoj a dodávka speciálních manipulátorů pro letecké motory. Díky tomu zvyšujeme podíl naší vlastní výroby na tržbách společnosti,“ uvedl tiskový mluvčí Martin Jonáš.

„Je to stabilní a odpovědná firma s pevným zázemím a dlouholetou historií, která výrazně podporuje rozvoj podnikání v Ústeckém regionu,“ uvedla porotkyně Martina Lešová z Vodafone Czech Republic.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2016. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Ústeckém kraji si tuto cenu odnesla společnost HENNLICH, která tak zakončila svůj veleúspěšný večer. „Společnost je krásným příkladem toho, jak by se měla chovat odpovědná firma. Nejen, že se nadstandardně stará o své zaměstnance, ale také dlouhodobě podporuje své okolí prostřednictvím dárcovského fondu,“ zdůvodnila volbu Martina Lešová z Vodafone Czech Republic.

„Ústecké firmy se úspěšně starají o dobro svých zaměstnanců, životní prostředí a aktivně podporují růst regionu, což je ve vztahu k rozvoji českého podnikání velice dobrá zpráva,“ zhodnotil krajské kolo člen poroty David Podhajský z ČEZ ESCO.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2016, Česká spořitelna Živnostník roku 2016 i Vodafone Odpovědná firma roku 2016 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2016 Ústeckého kraje:

1. HENNLICH s.r.o. - dodávky komponent a technických řešení pro průmysl (Litoměřice)

2. DH Fyzioterapie, s.r.o. - fyzioterapie (Litoměřice)

3. Fluokov, s.r.o. - kovovýroba, vývoz ocelových nádrží na trhy EU (Teplice)

Česká spořitelna Živnostník roku 2016 Ústeckého kraje:

1. Tomáš Kalný - přestavby umakartových jader, koupelen a interiérů na klíč (Varnsdorf)

2. Miroslava Kuchařová - provoz čajovny a kavárny Pohoda - maloobchod/velkoobchod (Duchcov)

3. Jan Tyle - výroba originálních plotů ze štípaného dřeva (Štětí)

Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Ústeckého kraje:

HENNLICH s.r.o. - dodávky komponent a technických řešení pro průmysl (Litoměřice)