V Karlových Varech zabodovali výtvarník a parfumerské flakony | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V Karlových Varech zabodovali výtvarník a parfumerské flakony

V Karlových Varech zabodovali výtvarník a parfumerské flakony

Vodafone Firma roku 2020 Karlovarského kraje se jmenuje Heinz-Glas Decor a je světovým lídrem ve výrobě kosmetických a parfumerských flakonů. Titul MONETA Živnostník roku 2020 Karlovarského kraje získal výtvarník se zaměřením na dětskou tvorbu Miroslav Vostrý.

„Mou profesí je výtvarník se zaměřením na dětskou tvorbu, ale zabývám se i kreslením komiksů, karikatur a kresleného humoru,“ říká vítězný živnostník Miroslav Vostrý. Je zakladatelem a předsedou Klubu kreslířů a humoristů, zakladatelem a šéfredaktorem magazínu humoru a satiry TAPÍR a zakladatelem Mezinárodního festivalu kresleného humoru ve Františkových Lázních. Začínal kreslením vtipů, následně začal ilustrovat dětskou literaturu. Nabalovaly se další zakázky, jako tvorba letáků, plakátů, diplomů, obalů na různé druhy potravin a jako poslední výtvarná "disciplína" přišlo kreslení karikatur. Zákazníky jsou vydavatelství zabývající se dětskou literaturou, konkrétně ilustruje knihy, omalovánky, leporela, pexesa. Dále jsou to firmy, pro které kreslí reklamní ilustrace, ale i obyčejní lidé, kteří si u něj objednávají originální přání k různým významným událostem a většinou také s karikaturou oslavence. Kreslení se věnuje od útlého dětství a byl to jeho klukovský sen, že jednou nakreslí pro děti omalovánky, bude ilustrovat knihu. Jediný sen, který se mu ještě nesplnil, je nakreslit Večerníček.

„Jeho činnost je v dnešní době velmi chvályhodná. Věnuje se práci pro děti a rozvíjí v dnešní počítačové době jejich schopnosti. Motivuje děti a mládež vzít do ruky časopis a nebrat všechny informace ze sociálních sítí. Snaží se, aby děti zase začaly číst a vzaly knihu do ruky,“ zhodnotila porotkyně Vladimíra Macháčková z MONETA Money Bank.

Druhou příčku v Karlovarském kraji obsadil architekt Václav Zůna. Bronz bere Monika Strausová, která vyrábí a prodává cukrářské výrobky.

„Naše brány v Hranicích každý den opouští až 600 tisíc flakonů pro naše nejprestižnější zákazníky z celého světa,“ uvádí jednatel vítězné firmy Heinz-Glas Decor Pavel Isteník. Mezi prestižní zákazníky patří L´Oréal, Yves Rocher, Chanel, Yves Saint Laurent a mnoho dalších. Společnost aktuálně zaměstnává kolem 380 zaměstnanců, většina jich je z Hranicka a Ašska. Od roku 2017 se významně zaměřuje na digitalizaci a automatizaci výrobních procesů. Další investice budou směřovat do výstavby nových výrobních prostor, do pořízení nejmodernějších technologií a do automatizace výrobních procesů. V loňském roce již společnost investovala do modernizace závodu částku ve výši zhruba 165 milionů korun.

„Je to firma, která v současné kovidové krizi velmi dobře zvládla současné, ne úplně jednoduché podmínky. Je významným zaměstnavatelem, ale také podporovatelem vzdělávání v regionu a má celou šíři benefitních programů pro zaměstnance,“ přiblížil volbu člen poroty Roman Stašík z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získal výrobce svítidel Lux Lighting. Třetí místo obsadila společnost RVS Chodov, která vyvíjí a vyrábí průmyslové váhy.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2020, kterou uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Karlovarském kraji byla za nejodpovědnější společnost vyhlášena firma Heinz-Glas Decor „Společnost patří mezi významné zaměstnavatele v regionu a svým zaměstnancům nabízí nadstandardní množství zaměstnaneckých benefitů. Současně patří mezi významné podporovatele sociálních a vzdělávacích projektů. Porota Nadace Vodafone dále vysoce ocenila firemní kulturu a zajištění vztahu s dodavatelskými řetězci, dodržování lidských práv, zaměstnanecké podmínky a ochranu životního prostředí prostřednictvím jasně definovaných směrnic Code of Conduct a zprávou o trvalé udržitelnosti, které jsou v praxi implementovány v rámci celé skupiny,“ okomentoval volbu Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic.

Zcela novou kategorií je letos MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho z nich, který překonal v podnikání problémy nebo nejrůznější nástrahy, a přeci to nevzdal a pracuje dál. V Karlových Varech toto ocenění získal výtvarník Miroslav Vostrý.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2020, MONETA Živnostník roku 2020 i Vodafone Odpovědná firma roku 2020 se uskuteční 10. prosince na pražském Žofíně.

„Současná krize ukazuje, jak důležité je podporovat malé a střední podnikání v českých regionech. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků ze všech koutů naší republiky. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.


Vodafone Firma roku 2020 Karlovarského kraje:
1. Heinz-Glas Decor s.r.o. – světový lídr ve výrobě kosmetických a parfumerských flakonů (Hranice)
2. Lux Lighting, s.r.o. – výroba svítidel (Chodov)
3. RVS Chodov, s.r.o. – vývoj a výroba průmyslových vah (Chodov)

MONETA Živnostník roku 2020 Karlovarského kraje:
1. Miroslav Vostrý – výtvarník se zaměřením na dětskou tvorbu (Cheb)
2. Václav Zůna – architekt (Aš)
3. Monika Strausová – výroba a prodej cukrářských výrobků (Jáchymov)

Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Karlovarského kraje:
Heinz-Glas Decor s.r.o. – světový lídr ve výrobě kosmetických a parfumerských flakonů (Hranice)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2020 Karlovarského kraje:
Miroslav Vostrý – výtvarník se zaměřením na dětskou tvorbu (Cheb)