V Liberci uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V Liberci uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů

V Liberci uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů

Odbornou porotu v Libereckém kraji nejvíce zaujala a titul Vodafone Firma roku 2020 Libereckého kraje získala společnost TITAN – Multiplast vyrábějící plastové polotovary. MONETA Živnostník roku 2020 Libereckého kraje se stal Jiří Haidl, který vyrábí repliky historického skla.

Už při studiu na sklářské škole oslovilo vítězného živnostníka Jiřího Haidla kouzlo starého skla, ta tajuplná alchymie, která stála za vznikem skleněné hmoty a jejího tvarování. Po sametové revoluci bylo možné se tomuto tajemství věnovat samostatně. „Nebýt součástí nějakých zavedených trendů, oživit práci starých mistrů sklářského řemesla a přinést dnešnímu uspěchanému světu takové zastavení, zamyšlení a v neposlední řadě slavnostnější náladu,“ říká Jiří Haidl. Největším impulsem byla návštěva dnes už kamaráda ve Švédsku, který jen tak při loučení utrousil, udělej si sklářskou pec a já od tebe všechno koupím. Spolupráce trvá už čtyřiadvacátý rok. Snaží se o co nejvěrnější napodobení starého skla, které je distribuováno prostřednictvím švédského obchodního partnera po evropských muzeích. Část produkce putuje prostřednictvím dalších obchodníků po celé Evropě. Je malou rodinnou manufakturou s trochou výrobního rodinného tajemství, jak to v historii sklářství bývalo.

„Zaujal nás tradiční obor pana Haidla, což je výroba skla. Věříme, že v celorepublikovém finále má šanci reprezentovat Liberecký kraj s výhledem na dobré umístění,“ okomentoval vítěze porotce Jan Švarc z MONETA Money Bank.

Druhé místo obsadil Petr Hartig, který vyrábí akvarijní sety. Na třetí příčku dosáhl Libor Pěnkava provozující rodinný penzion.

Portfolio výrobků a služeb vítězné firmy TITAN – Multiplast je diverzifikované mezi trhy stavebnictví, průmyslu a strojírenství, automotive, reklamy a designu. Stala se silnou na velkoobchodním trhu s plastovými polotovary a postupně, díky investicím do nových technologií v oblasti zpracování a obrábění plastů, se stala silným hráčem i v této oblasti. Disponuje třiceti kvalitními a přesnými technologiemi na obrábění a zpracování plastů. Za dobu působení na trhu společnost postupně sestavila a vychovala kvalitní tým odborníků, kteří dokáží tyto přednosti využít ve prospěch zákazníků. „Za největší úspěch mého podnikání považuji tisíce spokojených zákazníků, kteří se k nám pravidelně vracejí, tisíce realizovaných referenčních projektů ve všech sférách našeho života a sestavení kvalitního týmu 140 profesionálů ve svém oboru v České a Slovenské republice, kteří dokáží táhnout za jeden provaz,“ říká jednatel Lukáš Horn. Společnost patří mezi největší zaměstnavatele v regionu.  Podporuje vlastní vývoj, který má za úkol hledat nová řešení, nové aplikace, postupy nebo produkty, vlastní několik patentů. Během prvních dní pandemie vymyslela a rozjela program covid-19 přepážek, ochranných obličejových štítů a dalších produktů. Dokázala vyrobit a dodat více jak 15 tisíc přepážek během extrémně krátké doby.

„O vítězi rozhodly nejen hospodářské výsledky, které společnost má. Byla to i její schopnost adaptace v rámci současné krize, například na výrobu ochranných štítů a zábran. Pan jednatel měl na krajském kole také velice příjemný projev,“ uvedl k vítězné firmě člen poroty Roman Daráš z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost ECOGLASS, která vyrábí skleněné optické komponenty. Bronzovou příčku obsadila firma Petit Lulu vyrábějící moderní látkové pleny.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2020, kterou uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Libereckém kraji byla za nejodpovědnější společnost vyhlášena firma Petit Lulu s.r.o. „Porota ocenila její přístup k zaměstnancům a firemní aktivity, které jim nabízí. V posledních měsících dodali řadu roušek do domovů důchodců, lékařům, ale také místním firmám. Město Jablonec nad Nisou firmu ocenilo za pomoc při snižování rizik spojených s COVID-19, zejména za ušití roušek s nanofiltry pro Záchrannou službu celého Libereckého kraje. Již ze své podstaty podnikání a osvěty v oblasti používání látkových plen snižuje zátěž životního prostředí způsobenou odpadem z jednorázových plen,“ okomentoval volbu Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic.

Zcela novou kategorií je letos MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho z nich, který překonal v podnikání problémy nebo nejrůznější nástrahy, a přeci to nevzdal a pracuje dál. V Liberci toto ocenění získal Jaroslav Dejmek.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2020, MONETA Živnostník roku 2020 i Vodafone Odpovědná firma roku 2020 se uskuteční 10. prosince na pražském Žofíně.

„Současná krize ukazuje, jak důležité je podporovat malé a střední podnikání v českých regionech. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků ze všech koutů naší republiky. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vodafone Firma roku 2020 Libereckého kraje:
1. TITAN – Multiplast, s.r.o. – výroba plastových polotovarů (Smržovka)
2. ECOGLASS, a.s. – výroba skleněných optických komponentů (Jablonec nad Nisou)
3. Petit Lulu s.r.o. – výroba moderních látkových plen (Jablonec nad Nisou)

MONETA Živnostník roku 2020 Libereckého kraje:
1. Jiří Haidl – výroba replik historického skla (Svojkov)
2. Petr Hartig – výroba akvarijních setů (Víchová nad Jizerou)
3. Libor Pěnkava – provozování rodinného penzionu (Liberec)

Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Libereckého kraje:
Petit Lulu s.r.o. – výroba moderních látkových plen (Jablonec nad Nisou)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2020 Libereckého kraje:
Jaroslav Dejmek – konstrukční práce ve strojírenství (Horní Branná)