V Liberci vítězí výrobce optických skel a prodejce výtvarných potřeb | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V Liberci vítězí výrobce optických skel a prodejce výtvarných potřeb

V Liberci vítězí výrobce optických skel a prodejce výtvarných potřeb

V Libereckém kraji získala titul IBM Firma roku 2021 společnost EcoGlass, která vyrábí skleněné komponenty pro osvětlení. Mezi živnostníky vybojovala titul MONETA Živnostník roku 2021 Libereckého kraje Andrea Anna Ježková, která má obchod se širokým sortimentem výtvarných potřeb.

„Každodenní docházení do obchodu a intenzivní kontakt se zákazníky nám přinesl obrovský rozkvět. Začala jsme se o sortiment více zajímat, shánět nové dodavatele a zakládat si na osobnějších vztazích. Zlomem byla též loňská cesta na kreativní veletrh do Frankfurtu, odkud jsem si přivezla spoustu poznatků, obchodních kontaktů a znovu se posunula o notný kus dopředu,“ říká vítězná živnostnice Andrea Anna Ježková. Dostala se do širšího povědomí a začala získávat hromadu milých zpětných vazeb. Kamenná prodejna se zaměřuje na potřeby a materiály pro různé výtvarné techniky, kresbu, malbu a také všemožné rukodělné techniky, například vyšívání, drhání, modelování, pletení košíků, plstění, výrobu mýdel a svíček a mnohé jiné. Sortiment zahrnuje i takzvané sezónní zboží, to je dekoraci a tematické doplňky k dotvoření v období nejvýznamnějších svátků, Vánoc a Velikonoc, ale také v době podzimních a letních měsíců.

„Gratulujeme vítězce. V krajském kole celkem zaslouženě, byť těsně, zvítězila paní Andrea Anna Ježková. Paní živnostnice podniká v maloobchodě s výtvarnými potřebami a z malého obchůdku dokázala vytvořit širokosegmentovou prodejnu, která jejím zákazníkům, stejně jako majitelce, přináší spoustu radosti. Přejeme mnoho úspěchů ve finále na Žofíně,“ okomentoval vítěze porotce Jan Švarc z MONETA Money Bank.

Druhé místo získala Eva Hrstková věnující se šití outdoorového oblečení a spacáků. Třetí příčku obsadil Tomáš Janoušek, který vyrábí gravírované štítky a etikety na oblečení, stroje i nábytek.

Vítězná firma EcoGlass vyrábí skleněné komponenty pro osvětlovací aplikace pro automobilový průmysl, letištní osvětlení ranvejí, pouliční osvětlení nebo pro solární energetiku. Postupem času se z čistě vývojové společnosti stala i výrobní. „Největším úspěchem je, že je společnost na trhu tolik let navzdory měnícím se trendům a střídání ekonomicky více a méně úspěšných let,“ říká zakladatel společnosti Jiří Kočárek. V současné době má firma 55 zaměstnanců. Od konkurence ji nejvíce odlišuje rychlost technické podpory a rychlost interního vývoje technických řešení. Mezi zákazníky patří výrobci světlometů do aut, výrobci letištního osvětlení, pouličního osvětlení nebo výrobci solárních elektráren. Velká technická podpora a rychlá komunikace směřující ke spokojenosti zákazníka je největším cílem i do budoucna. Společnost chce i nadále nabízet chytrá technická řešení a dobře komunikovat se svými zákazníky.

„Ráda bych tímto za společnost IBM vítězné společnosti pogratulovala. Velmi kladně hodnotím firmu z hlediska inovací a technologického přínosu, a to jak z hlediska lokálního pohledu, tak z hlediska globálního působení. Přejeme hodně štěstí ve finálovém kole, tak i v dalším podnikání,“ zhodnotila volbu Michaela Zajoncová z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma NORDBEANS zabývající se pražením výběrové kávy. Bronzovou příčku obsadila společnost Black Mountain vyrábějící originální dámské oděvy.

„Liberecký kraj byl odjakživa místem, kde působili úspěšní podnikatelé. Můžeme jmenovat například textilní magnáty z rodiny Liebiegů, Ginzkeyů, rod průmyslníků Richterů z Raspenavy či kapitány textilního průmyslu, rodinu Klingerů z Nového Města pod Smrkem. Po dlouhých desetiletích devastace podnikatelské sféry za dob socialismu nastala obroda a mnozí dnešní podnikatelé si v úspěšnosti v ničem nezadají se svými legendárními historickými předchůdci. Jsem velice rád, že jsem mohl nad soutěží opět převzít záštitu a poskytnout jí podporu,“ dodává hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonat nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Liberci získala Kamila Dvořáková, která vyrábí bytový textil.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Libereckého kraje:
1. EcoGlass, a.s. – výroba optického skla (Jablonec nad Nisou)
2. NORDBEANS s.r.o. – pražírna výběrové kávy (Liberec)
3. Black Mountain s.r.o. – výroba originálních dámských oděvů (Liberec)

MONETA Živnostník roku 2021 Libereckého kraje:
1. Andrea Anna Ježková – prodej výtvarných potřeb (Liberec)
2. Eva Hrstková – šití outdoorového oblečení a spacáků (Vratislavice nad Nisou)
3. Tomáš Janoušek – výroba gravírovaných štítků a etiket (Smržovka)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Libereckého kraje:
Kamila Dvořáková – výroba bytového textilu (Mimoň)