V Plzeňském kraji nejlepší firma konstruuje speciální stroje, nejúspěšnější živnostník vyrábí zdravé svačinky | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V Plzeňském kraji nejlepší firma konstruuje speciální stroje, nejúspěšnější živnostník vyrábí zdravé svačinky

V Plzeňském kraji nejlepší firma konstruuje speciální stroje, nejúspěšnější živnostník vyrábí zdravé svačinky

Výrobou zdravých svačinek pro děti zaujala Lenka Havlová, a stala se tak nejlepším živnostníkem v kraji. Mezi firmami odbornou porotu v regionu jednoznačně oslovila společnost PEŠEK Machinery, která se zabývá kusovou výrobou speciálních strojů.

Lenka Havlová se rozhodla přijít na trh se zdravou svačinou nejen pro děti, s poctivými a ručně vyráběnými müsli tyčinkami složenými z ovesných vloček, datlí, vlašských ořechů nebo mandlí, medu, másla a samozřejmě výtečného sušeného ovoce, které je nesířené a bez přidaného cukru. „Sáhnout po sušence z obchodu mě již omrzelo, chtěla jsem nabídnout alternativu, která je skutečně zdravá, energeticky nabitá, je vždy po ruce a opravdu chutná,“ říká Lenka Havlová. Při výčtu všech ingrediencí v klasických müsli tyčinkách z obchodu si řekla, že je zkusí vyrobit jednodušeji a lépe. A šlo to! Zákazníky jsou především lidé, kteří nakupují farmářské produkty.

„Lenka Havlová je odvážná žena, která je na začátku svého podnikání, chce ho dále posouvat, a proto jí chceme dát příležitost se zviditelnit. Její velkou přidanou hodnotou je nejen vliv na zdravý životní styl našich dětí, ale také to, že odebírá suroviny od regionálních producentů,“ okomentovala porotkyně Renata Sekaninová z MONETA Money Bank.

Druhé místo získal Josef Štícha provozující prodejny smíšeného zboží. Třetí příčku obsadil Radek Kupecký, který pokládá a renovuje podlahy.

„Navazujeme na tradice českého strojírenství, vyrábíme strojírenské unikáty precizně a s láskou. Lidé v naší firmě milují strojařinu, na které je na první pohled vidět, že je odvedená s velkou péčí a manuální zručností,“ uvádí Michal Pešek, majitel vítězné firmy PEŠEK Machinery. Firma vyrábí hlavně strojní komplety a svařence, které vyžadují jedinečný přístup a unikátní řešení. Ty dodává do všech odvětví, od automobilového průmyslu až po energetiku. Tradiční postupy kombinuje s těmi moderními. Poctivé řemeslo pro firmu bylo, je a bude vždy na prvním místě. Zajišťuje celkový proces od konzultace přes návrh řešení až po výrobu, instalaci a servis, čímž se odlišuje od běžných strojírenských firem.

„PEŠEK Machinery vysílá jasnou zprávu o tom, že vašeho života a vašeho jména je potřeba si vážit. Je to zpráva, že vaše jméno je jediná značka, která vás bude spolehlivě provázet celý život. Společnost je typickým příkladem, jak se od monterek a garáží můžete dostat k podnikání přesahujícímu hranice České republiky,“ zhodnotil volbu člen poroty Roman Stašík z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost PEKASS věnující se projektování a dodávkám strojního zařízení do pekáren. Bronzovou příčku obsadila společnost IMONT, která se zabývá elektromontážními pracemi.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Plzeňském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Kolorky.cz. „Porota ocenila již samotný podnikatelský záměr šetrný k životnímu prostředí. Kromě jiného podporují sociální projekty Dobrý start, Poradnu Vigvam a další. Trvale se zaměřují na vylepšování svého produktu, způsobu balení zakázek a doručování cílovým zákazníkům tak, aby co nejméně zatěžoval životní prostředí,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Plzeňského kraje:
1. PEŠEK Machinery s.r.o. – kusová výroba speciálních strojů (Dnešice)
2. PEKASS s.r.o. – projektování a dodávky strojního zařízení do pekáren (Plzeň)
3. IMONT spol. s.r.o. – elektromontážní práce (Plzeň)

MONETA Živnostník roku 2019 Plzeňského kraje:
1. Lenka Havlová – výroba zdravých svačinek (Plzeň)
2. Josef Štícha – provoz prodejen smíšeného zboží (Zbiroh)
3. Radek Kupecký – pokládka a renovace podlah (Plzeň)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Plzeňského kraje:
Kolorky.cz s.r.o. – výroba stylových plenek (Stříbro)