V podnikatelských soutěžích bodovaly příběhy pro děti i péče o zaměstnance | Firmaroku.cz
Napsali o nás > V podnikatelských soutěžích bodovaly příběhy pro děti i péče o zaměstnance

V podnikatelských soutěžích bodovaly příběhy pro děti i péče o zaměstnance

14. 12. 2018, kutnohorsky.denik.cz

Střední Čechy - Originální knížky pro děti a dospělé lákají nejen své čtenáře, ale jejich vznik oceňují i porotci podnikatelské soutěže. Svědčí o tom úspěch jejich autorky Pavly Soletky Krátké v klání zajímavých a nápaditých projektů Česká spořitelna Živnostník roku 2018.

Vodafone Firma roku 2018 a Česká spořitelna Živnostník roku 2018 - Středočeský kraj. / Foto: www.firmaroku.cz

Středočeské krajské kolo v říjnu ovládla – a k tomuto zlatu nyní ještě přidala celostátní bronz. Při vyhlašování výsledků republikového finále si ze středečního galavečera na pražském Žofíně odnesla cenu za třetí místo.

Hrátky s jazykemPokud bychom také chtěli popustit uzdu fantazii, lze konstatovat, že Pavla Soletka Krátká působí v Letech – u Berounky mezi Dobřichovicemi a Černošicemi, kde se už řeka pozvolna chystá na to, až svou vodu zanedlouho zasnoubí s tokem Vltavy. Psaní a příběhy, stejně jako cizí jazyky, ji lákaly odjakživa. Po narození syna Šimona vše spojila do zábavné jazykové propedeutiky: objevování jiných jazyků skrze poznání toho mateřského. Může hovořit z vlastní zkušenosti.

„Kromě francouzštiny mluvím ještě anglicky a portugalsky. Dorozumím se španělsky, italsky, německy,“ představuje se jako spoluzakladatelka projektu Elmavia. S tím, že je skvělé popovídat si s lidmi v různých zemích jejich rodným jazykem a pocítit, jací jsou a jak žijí.

Není ale jen aktivní autorkou, jež svou hlavu plnou nápadů přirovnává k papiňáku těsně před vybuchnutím. V rámci tvořivých seminářů – pořádaných jak v základních i mateřských školách, tak také v knihovnách – ukazuje dětem i dospělým, jak knihy vznikají. Její kniha Pohrátky se zalíbila režisérovi mluveného slova Janu Jiráňovi natolik, že vznikla audioverze namluvená mimo jiné Jiřím Lábusem a Bárou Hrzánovou.