V podnikatelských soutěžích v Jihočeském kraji jednoznačně vítězí čalounice a rodinný pivovar | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V podnikatelských soutěžích v Jihočeském kraji jednoznačně vítězí čalounice a rodinný pivovar

V podnikatelských soutěžích v Jihočeském kraji jednoznačně vítězí čalounice a rodinný pivovar

Odbornou porotu v Českých Budějovicích nejvíce zaujala Bedřiška Staňková, která se věnuje renovaci novodobého i starožitného nábytku. Mezi firmami bezkonkurenčně bodovala firma Hojdarovi věnující se výrobě piva a provozu pivovarské pivnice.

Vítězná živnostnice Bedřiška Staňková se specializuje na čalounění nábytku. Začínala jako drobný živnostník při zaměstnání s opravami čalouněného nábytku, ale postupně rozšířila podnikání o výrobu a renovaci starožitného nábytku. Reklamou jí nebyl internet ani vizitky, ale dobře odvedená práce a komunikace s lidmi. „Svoji práci dělám ráda a hlavně s láskou. Konkurenci bych potřebovala, zakázek je na rok dopředu,“ říká Bedřiška Staňková. Zaměstnance nemá, protože tu dřinu by podle jejích slov nikdo nevydržel. Nabádá lidi, aby stáhli z půd a chalup nábytek, který sloužil po desetiletí, a nechali si ho zrenovovat, raději než nakupovat levný, diskontní nábytek, který se při odstrojení doslova rozpadne.

„Zaujalo nás, že se jedná o velice náročnou živnost, která vyžaduje odborné znalosti i umělecké schopnosti,“ okomentoval porotce Robert Horák z České spořitelny.

Druhou příčku v Jihočeském kraji obsadila Romana Michalisko Hulíková, která má penzion s výtvornou dílnou. Bronz bere Dagmar Marková věnující se ručním zakázkovým oděvním i neoděvním střihům.

Mezi firmami porotu doslova okouzlila společnost Hojdarovi. Motivací bylo pro pana Hojdara obnovení tradice vaření piva ve Vimperku a snaha zkusit vlastní podnikání po dvanácti letech práce v nadnárodních firmách. K největším úspěchům řadí každoroční ocenění piva v soutěžích, spokojené zákazníky pivnice a úspěšné rozšiřování prodeje sudového piva včetně prestižních zákazníků, například restaurací Zdeňka Pohlreicha Café Imperial a Next Door v Praze. „Myslím, že jsme již vnímáni jako samozřejmá součást života města a jako firma, která svými výrobky a službami dobře reprezentuje i daleko za hranicemi regionu, v celé České republice i v zahraničí,“ říká jednatel Ivan Hojdar. Vloni firma navázala spolupráci s minipivovarem v Austrálii, kde uvařili první várku jejího piva.

„Porota měla velmi plodnou diskuzi k tomu, aby v celorepublikovém finále byl zástupce se zajímavým příběhem z Jihočeského kraje. A to se povedlo,“ zhodnotila členka poroty Renata Pazourková z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala společnost Transforwarding zabývající se přepravou paletových a kusových zásilek. Třetí místo obsadila firma CRAVT, která se věnuje prodeji strojních součástí.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Jihočeském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost TONSTAV-SERVICE s.r.o. „Svým zaměstnancům nabízí mnoho benefitů, jakými jsou o týden delší dovolená, stravenky, penzijní připojištění, možnost půjčky ze sociálního fondu, bezplatné právní poradenství. Ve svém regionu je společnost vnímána jako tradiční, stabilní a důvěryhodný partner nejen v obchodu a podnikání, ale i jako partner sportu dospělých i mládeže. Snižování energetické náročnosti a využívání obnovitelných zdrojů energie chtějí docílit plánovaným projektem fotovoltaické elektrárny,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží,“ doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Jihočeského kraje:
1. Hojdarovi, s.r.o. – výroba piva a provoz pivovarské pivnice (Borová Lada)
2. Transforwarding a.s. – přeprava paletových a kusových zásilek (České Budějovice)
3. CRAVT s.r.o. – prodej strojních součástí (Tábor)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Jihočeského kraje:
1. Bedřiška Staňková – renovace novodobého i starožitného nábytku (Vimperk)
2. Romana Michalisko Hulíková – penzion s výtvarnou dílnou (Jindřichův Hradec)
3. Dagmar Marková – ruční zakázkové oděvní i neoděvní střihy (České Budějovice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Jihočeského kraje:
TONSTAV-SERVICE s.r.o. – pronájem a servis drobné stavební techniky (České Budějovice)