V podnikatelských soutěžích ve Středočeském kraji jednoznačně vítězí psaní originálních knih pro děti a moderní tiskárna | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V podnikatelských soutěžích ve Středočeském kraji jednoznačně vítězí psaní originálních knih pro děti a moderní tiskárna

V podnikatelských soutěžích ve Středočeském kraji jednoznačně vítězí psaní originálních knih pro děti a moderní tiskárna

Soutěž Vodafone Firma roku 2018 Středočeského kraje ovládla Colognia press, tiskárna vyrábějící etikety nejrůznějších druhů. Mezi živnostníky příběhem zaujala a titulem Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Středočeského kraje se může pyšnit Pavla Krátká, která píše a tvoří originální knihy pro děti i dospělé.

Vítězná živnostnice Pavla Krátká od malička planula vášní pro příběhy, slova, jazyky a pohyb. A v dospělosti to všechno chtěla propojit. S narozením prvního syna začala psát příběhy pro děti, zábavné, inspirující a zaměřené na jazykovou propedeutiku, tedy objevování jiných jazyků skrze poznání toho mateřského. Brzy přišel další nápad, a to ukázat dětem i dospělým, jak knihy vznikají. Vznikly autorské tvořivé semináře pro mateřské a základní školy a knihovny. Kniha Pohrátky se zalíbila Janu Jiráňovi, oblíbenému režisérovi mluveného slova, a tak vznikla audioverze namluvená mimo jiné Jiřím Lábusem a Bárou Hrzánovou. „Psaní knih pro děti a tvořivým autorským seminářům se chci dále věnovat a rozšiřovat obzory své i ostatních,“ říká Pavla Krátká.

„Vyhrál kandidát, který přišel s velmi pěkným příběhem, který určitě osloví velkou skupinu cílových zákazníků,“ okomentovala porotkyně Kamila Valentová z České spořitelny.

Druhou příčku ve Středočeském kraji obsadil Miroslav Vybulka, který vyvíjí a vyrábí jednoduché stroje a montážní pomůcky pro elektromontážní firmy. Bronz bere zemědělec Zdeněk Moc.

Mezi firmami porotu okouzlila společnost Colognia press. Mezi její produkty patří hlavně speciální etikety, ale zabývá se celou řadou dalších produktů, jako jsou visačky, flexibilní obaly, nekonečné pásy nebo vstupenky. Firma vybudovaná od nuly vyrostla během 22 let na podnik s téměř 130 zaměstnanci. „Kdyby mi někdo v roce 1997 řekl, že mě budou etikety bavit dvacet let, asi bych se mu vysmál. Místo toho se dneska směju já, protože mě etikety baví pořád,” uvádí spolumajitel Pavel Kubáč. Firma tiskne také technikou DPG, což jsou obaly se speciální značkou, která umožňuje vrátit zálohovanou plastovou lahev, které využívá sousední Německo. Mezi hlavní zákazníky patří Foxconn, DHL, Tchibo nebo Vitana. Zákazníci mají po spuštění nového webu vstup do zákaznického rozhraní, kde mohou v podstatě online sledovat svou zakázku a také si na kalkulačce spočítat ceny produktů.

„Firma porotu zaujala svým příběhem. Jejich etikety vidíme na výrobcích všude kolem nás a bez zajímavosti jistě není, že mají i etikety s Braillovým písmem,“ zhodnotila členka poroty Renata Pazourková z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala společnost Chalk vyrábějící magnesium pro sportovní účely. Třetí místo obsadila firma EBAS, která se věnuje sériové kovovýrobě.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Ve Středočeském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Colognia press a.s. „Porota Nadace Vodafone ocenila zejména širokou škálu zaměstnaneckých benefitů, rovný přístup k odměňování mužů a žen a možnosti osobního rozvoje a vzdělávání. Dbají na soulad rodinného života s pracovním a mimo jiné nabízejí rodičům po rodičovské dovolené nebo i v době rodičovské dovolené možnost částečného pracovního úvazku. Colognia press dlouhodobě patří mezi organizace, které v regionu významně podporují sociální, kulturní a sportovní projekty. Udržují a zlepšují systémy ochrany životního prostředí podle normy ČSN EN ISO 14001:2005, a trvale se tak zaměřují na snižování dopadu z činnosti na životní prostředí,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží,“ doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Středočeského kraje:
1. Colognia press a.s. – moderní tiskárna (Kolín)
2. Chalk, s.r.o. – výroba magnesia pro sportovní účely (Suchodol)
3. EBAS spol. s r.o. – sériová kovovýroba (Benešov) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Středočeského kraje:
1. Pavla Krátká – psaní a tvorba originálních knih pro děti i dospělé (Lety)
2. Miroslav Vybulka – vývoj a výroba jednoduchých strojů a montážních pomůcek pro elektromontážní firmy (Herink)
3. Zdeněk Moc – podnikání v zemědělské výrobě (Starý Vestec)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Středočeského kraje:
Colognia press a.s. – moderní tiskárna (Kolín)