V Praze uspěla firma vyvíjející software a živnostnice s půjčovnou dětského oblečení | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V Praze uspěla firma vyvíjející software a živnostnice s půjčovnou dětského oblečení

V Praze uspěla firma vyvíjející software a živnostnice s půjčovnou dětského oblečení

V Hlavním městě Praha získala titul Vodafone Firma roku 2019 společnost ABRA Software, která se věnuje vývoji a výrobě softwaru. Mezi živnostníky vybojovala titul MONETA Živnostník roku 2019 Hlavního města Praha Kristýna Farkašová, která půjčuje dětské oblečení.

„Ve tři ráno jednoho prosincového večera jsem při oblékání opět povyrostlého syna zatoužila po službě, která by mi doručila dětské oblečení a zase si ho převzala zpátky,“ říká Kristýna Farkašová. Nesnáší totiž nakupování a s miminkem je přitom potřeba pořídit celou jeho výbavu několikrát do roka. Navíc spousta věcí zůstává doma a není je časem kam dát. Žádnou takovou službu nenašla, i když v zahraničí půjčovna dětského oblečení existuje. To jí dodalo odvahy a pustila se do toho. Do budoucna by chtěla otevřít showroom a umožnit doručení i na Slovensko. Její půjčovna funguje jako e-shop. Rodiny si mohou objednat buď jednotlivé kusy oblečení nebo celé sety. Oblečení přijde maminkám ve vakuových pytlích a je už vyprané a vyžehlené a můžou ho rovnou použít. Když miminko z oblečení vyroste, oblečení zabalí do obalů, ve kterých jim přišlo, pošlou ho zpátky a je jim vrácena záloha. Ona oblečení zkontroluje, ekologicky vyčistí a uloží do vakuových pytlů.

„Originální nápad, který není na současném trhu, navíc šetrný k životnímu prostředí. Velká úspora času pro maminky, které ho mají velmi málo,“ okomentoval porotce Bohumil Vaníček z MONETA Money Bank.

Stříbrnou příčku v Praze obsadil Jan Hnátek, který se věnuje sedlářskému a brašnářskému řemeslu. Bronz bere čajový specialista Jiří Boháč.

Produkty vítězné společnosti ABRA Software firmám řeší kompletní evidenci, stav skladových zásob a materiálu. Řeší i to, co se děje s penězi, lidským časem, znalostmi a informacemi ve firmě a jak je využít pro obchod. Společnost vznikla už v roce 1991. „Někdo začínal v garáži, my naopak na střeše rodinného domu v Dejvicích. A začalo se nám dařit,“ říká předseda představenstva Jaroslav Řasa. Dnes má firma 160 zaměstnanců. Pokud je u zákazníka něco, co mu nevyhovuje, nenechají to být. Dotahují požadavky do konce. Společnost chce být vždy spojencem v podnikání, a tak se i chová. Nejběžnějším zákazníkem jsou firmy, které mají desítky až stovky zaměstnanců z velkoobchodu, maloobchodu, výroby a služeb.

„Jsme rádi, že zvítězila firma, která se věnuje současným technologiím, inovacím a e-commerce. Působí na trhu už 28 let, a to dnes už v několika zemích,“ zhodnotila volbu členka poroty Renata Pazourková z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost AxFlow, která zajišťuje komplexní řešení čerpací techniky. Stupně vítězů doplnila společnost PŘÍRODNÍ DEKORACE, výrobce dekorací pro exteriér a interiér.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Hlavním městě Praha společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost AxFlow s.r.o. „Nadace ocenila především pevně nastavené a propojené parametry společenské odpovědnosti a udržitelného byznysu, včetně etického kodexu pro zaměstnance a etického kodexu pro dodavatele. Účelem tohoto etického kodexu je zajistit, aby dodavatelé, s nimiž společnost spolupracuje, pracovali v souladu s mezinárodně uznávanými minimálními standardy v oblasti lidských práv, pracovního prostředí, antikorupční politiky a ochrany životního prostředí. Základní „Chartou Etického kodexu“ jsou práce a lidská práva, bezpečnost práce a ochrana zdraví, etika a ochrana životního prostředí,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

 „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Hlavního města Praha:
1. ABRA Software a.s. – vývoj a výroba softwaru (Praha 13)
2. AxFlow s.r.o. – komplexní řešení čerpací techniky (Praha 10)
3. PŘÍRODNÍ DEKORACE s.r.o. – výroba dekorací pro exteriér a interiér (Praha 5)

MONETA Živnostník roku 2019 Hlavního města Praha:
1. Kristýna Farkašová – půjčovna dětského oblečení (Praha 4)
2. Jan Hnátek – sedlář a brašnář (Praha 2)
3. Jiří Boháč – čajový specialista (Praha 9)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Hlavního města Praha:
AxFlow s.r.o. – komplexní řešení čerpací techniky (Praha 10)