V Praze vyhrálo houpací prkno a fyzioterapeutické služby. Nejlepšími podnikateli jsou FYZIOklinika fyzioterapie a živnostník Viktor Hrdina, který vyrábí dřevěné hračky | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > V Praze vyhrálo houpací prkno a fyzioterapeutické služby. Nejlepšími podnikateli jsou FYZIOklinika fyzioterapie a živnostník Viktor Hrdina, který vyrábí dřevěné hračky

V Praze vyhrálo houpací prkno a fyzioterapeutické služby. Nejlepšími podnikateli jsou FYZIOklinika fyzioterapie a živnostník Viktor Hrdina, který vyrábí dřevěné hračky

Odbornou porotu v hlavním městě nejvíce zaujala a titul Vodafone Firma roku 2017 Hlavního města Prahy získala společnost FYZIOklinika fyzioterapie, která poskytuje léčbu pohybového aparátu terapeutickými technikami. Česká spořitelna Živnostníkem roku 2017 Hlavního města Prahy se stal Viktor Hrdina, výrobce originálních dřevěných hraček, které probouzí tvořivost a podporují správný tělesný rozvoj.

Viktor Hrdina přinesl na český trh hračku, která svou jednoduchostí nemá obdoby – houpací prkno. „Myslím si, že v dnešní době mají děti méně možností přirozeného pohybu, a tak se snažím pohyb netradičně podpořit,“ komentuje vítězný živnostník. Inspiraci našel za oceánem, v Evropě nikdo ohnutý kus dřeva nevyráběl. Zalíbila se mu jednoduchost a představa multifunkčnosti. Děti s prkny vymýšlejí daleko více aktivit, než by člověka vůbec napadlo. Navíc má blahodárné účinky na děti, o kterých všichni hlásali, že jsou neposedné. Nic nedokáže zastavit tu energii, když na veletrzích potkává spokojené rodiče.

„Každý z finalistů by si dnes zasloužil zvítězit. Vybrat toho nejlepšího bylo opravdu těžké. Vítězný živnostník má před sebou velkou budoucnost. V dnešní době vymyslet originální nápad není jednoduché a panu Hrdinovi se to povedlo,“ okomentoval volbu poroty jeden z jejích členů Zdeněk Větr z České spořitelny.

Stříbro v Praze vybojoval Miroslav Vybulka, který se věnuje výrobě, prodeji a servisu jednoduchých montážních pomůcek pro elektromontážní firmy. Bronzovou příčku obsadila Helena Nehasilová poskytující lekce jógy přímo v kancelářích firem.

Mezi firmami suverénně zvítězila společnost FYZIOklinika fyzioterapie, která nabízí veškeré dostupné manuální metody, pomůcky a fyzikální techniky, to celé v příjemném prostředí. Pomáhá klientům ještě před jejich osobní návštěvou radou, jak si mohou co nejdříve ulevit od případné bolesti, nebo po odchodu z terapie jim poskytuje návody, jak a co doma cvičit. „Naší snahou je rychle vrátit klienty zpět k jejich profesi, u sportovců k jejich výkonům, nebo u běžných lidí k jejich bezbolestnému životu,“ uvedl jednatel společnosti Zdeněk Bílek. Klinika nabízí pro léčbu pohybového aparátu vlastní mix terapeutických manuálních technik v kombinaci s nejmodernější Fokusovanou rázovou vlnou. Díky tomu se brzo stala největším centrem v České republice a patří v oboru k největším centrům na světě. Pomohli například olympijskému maratonskému vítězovi Galenu Ruppovi.

„Vítězná firma se věnuje zdraví prospěšným aktivitám, pomáhá lidem vrátit se ke své práci a zálibám. Jde technologicky velmi dopředu a představuje ve svém oboru nejnovější trendy,“ zhodnotil volbu člen poroty Lukáš Krupička z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Green Lions, specialista na komplexní správu nemovitostí v Praze a okolí. Třetí místo ve volbě poroty získala oční klinika se zaměřením na mikrochirurgii DuoVize,

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Hlavním městě Praze vyhlásily jako nejodpovědnější společnost DuoVize, která se specializuje na oční mikrochirurgii. „Společnost zajišťuje lékařskou péči zaměstnancům a rodinným příslušníkům, stará se o kvalitní pracovní prostředí, přizpůsobuje pracovní podmínky maminkám na mateřské a významně podporuje vzdělávání zaměstnanců. Porota dále oceňuje aktivity mimo firmu, jako je den otevřených dveří pro veřejnost, preventivní vyšetření, výcvik vodících psů, podporu nevidomým a službu Medbus+ zajišťující dopravu na vyšetření seniorům zdarma. Firma DuoVize zdokonaluje své procesy fungování tak, aby měly co nejnižší negativní dopad na životní prostředí,“ zdůvodnil volbu Jan Fencl, programový manažer Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Hlavního města Prahy:
1. FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o. – poskytování odborných fyzioterapeutických služeb (Praha 11)
2. Green Lions a.s. – komplexní správa nemovitostí v Praze a okolí (Praha 2)
3. DuoVize s.r.o.  oční klinika se zaměřením na mikrochirurgii (Praha 8) 

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Hlavního města Prahy:
1. Viktor Hrdina  výroba originálních dřevěných hraček (Praha 1)
2. Miroslav Vybulka  výroba, prodej a servis jednoduchých montážních pomůcek pro elektromontážní firmy (Praha 9)
3. Helena Nehasilová  poskytování lekcí jógy přímo v kancelářích firem (Praha 4)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Hlavního města Prahy:
DuoVize s.r.o.  oční klinika se zaměřením na mikrochirurgii (Praha 8) 

Kontakt pro média:
David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087
david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz