Napsali o nás > V soutěžích zabodovaly dvě regionální firmy

V soutěžích zabodovaly dvě regionální firmy

15. 10. 2019, Týdeník Opavský a Hlučínský Region
15. 10. 2019 | Firma roku

Podnikatelské soutěže Vodafone znají vítěze. Firmou roku se stala kobeřická společnost Schindler. Živnostníkem roku Arnošt Obrusník z Dolního Benešova. Opavsko – Tradiční podnikatelské soutěže Vodafone Firma roku 2019 Moravskoslezského kraje, Živnostník roku 2019 Moravskoslezského kraje a Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Moravskoslezského kraje už mají vítěze.

Odborná porota je vybrala z celkem 413 přihlášených firem a živnostníků z nejrůznějších oborů. V soutěži Vodafone Firma roku 2019 MSK zvítězila kobeřická firma Schindler, zabývající se výhradní distribucí prémiových cyklistických značek pro Česprémiových ko, Slovensko, Maďarsko a Polsko i maloobchodní síť cykloprodejen. Na trhu je osmadvacet let a zaměstnává pětasedmdesát lidí. „Děláme práci, která nás baví a snažíme se předávat naše nadšení a rady dále na zákazníky. Teď budujeme nový moderní sklad a zavádíme nový, výrazně automatizovanější informační systém,“ říká jednatel firmy Jan Schindler. Její ambicí do budoucna je být špičkovou cyklistickou firmou ve střední Evropě. Patří jí rovněž prvenství v soutěži Vodafone Odpovědná firma roku 2019 MSK.

V soutěži Moneta Živnostník roku 2019 Moravskoslezského kraje skončil na špici pomyslného žebříčku dolnobenešovský pekař Arnošt Obrusník. Porotce zaujal celoživotní úspěšnou profesí a dlouhodobou oddaností, lásce k řemeslu a stal se nejlepším živnostníkem v Moravskoslezském kraji. Soukromou pekárnu otevřel v roce 1990 a od počátku byl úspěšný. Dnes už zavedená pekárna nabízí zákazníkům ze širokého okolí Opavska a Ostravska ručně vyrobené pečivo z prvotřídních surovin a poctivé pekařské řemeslo. „Od konkurence se liším tím, že denně zásobuji klienty čerstvými výrobky a inovuji je průběžně podle poptávky. Na trhu jsou mé výrobky po celou dobu existence pekárny stále žádané a to považuji za svůj největší úspěch,“ konstatuje Arnošt Obrusník. Vítězství ve všech třech krajských soutěžích (Firma roku, Odpovědná firma roku a Živnostník roku) posílá obě uvedené firmy do celostátního finále, jehož výsledky budou vyhlášeny 12. prosince na pražském Žofíně.