Valérie Pelikánová: Chtěla bych dál šířit povědomí o přírodním zdraví | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Valérie Pelikánová: Chtěla bych dál šířit povědomí o přírodním zdraví

Valérie Pelikánová: Chtěla bych dál šířit povědomí o přírodním zdraví

Bylinky a přírodní zdraví ji přinesly nejen úlevu od zdravotních problémů v průběhu mateřské dovolené, ale také podnikatelský nápad. Od té doby svoji nabídku rozšiřuje a lidem okolo zlepšuje zdraví čistě přírodními výrobky. Svůj příběh a nejbližší cíle nám popsala Valérie Pelikánová, čerstvá držitelka titulu Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Kraje Vysočina.

Od mateřské dovolené k úspěšnému podnikání. Jak byste popsala svůj příběh?
Když jsem byla na mateřské, zvažovala jsem, co budu dělat. Jelikož jsem vyrůstala na vesnici, tak jsem o bylinkách věděla hodně. Od dědečka, od maminky, prakticky celý život jsem se s bylinkami setkávala. Rozhodnutí pomoci dalším lidem cestou přírodního zdraví přišlo poté, co mi bylinky a bylinné čaje výrazně pomohly při zdravotních problémech, které nastaly právě v průběhu mé mateřské dovolené. V roce 2000 jsem založila firmu na výrobu a prodej bylinných čajů. Vyráběli jsme sypané čaje na nachlazení, průdušky, cukrovku či vysoký tlak. V současné době jich máme kolem 30. Později, v roce 2006, mi začala být naše firma malá a tak jsem odešla do nadnárodní společnosti Danone. Tam jsem získala prodejní dovednosti a naučila jsem se efektivní komunikaci se zákazníky tradičního trhu. V roce 2011 jsem se velmi ráda vrátila k bylinkám. Nyní mám na starost prodej a vedení společnosti. V roce 2012 jsme začali vyrábět čaje pro školy v gastro balení bez umělých látek a barviv. Naše hlavní motto, zdraví pro děti.

Co máte za cíl v nejbližší době?
V tomto roce bych chtěla pokrýt celou Českou republiku našimi obchodními zástupci, kteří budou zásobovat již zmiňované školní jídelny. Také jsem koupila velmi pěknou chaloupku na Vysočině v osadě Suky. Takže naše čaje se do budoucna budou vyrábět v čisté přírodě a z toho mám radost. Do tří let chci postavit novou provozovnu a rozšiřovat povědomí o zdravé výživě.

Nyní budete reprezentovat živnostníky Kraje Vysočina v celostátním kole. Jaký to je pocit a jak budete bojovat o ten celorepublikový titul?
Mám ohromnou radost a bojovat budu všemi silami!