Vinařská turistika i chráněná dílna získaly podnikatelská ocenění | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Vinařská turistika i chráněná dílna získaly podnikatelská ocenění

Vinařská turistika i chráněná dílna získaly podnikatelská ocenění

8. 10. 2018, ibrno.cz

Brno, 8. října 2018 – Soutěž Vodafone Firma roku 2018 zná své jihomoravské vítěze. Mezi firmami získala prvenství společnost BD – TOVA, která vyrábí dekorativní předměty v chráněné dílně. Mezi živnostníky vybojovala titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Jihomoravského kraje vinařka Hana Bartoníková.

Vítězná živnostnice Hana Bartoníková se věnuje vinařství a vinařské turistice. „Jsme rodina, která dlouhodobě s úctou a pokorou vzhlíží k rakouskému modelu agroturistiky, kde se vše vzájemně doplňuje, má své místo, šetrně se přistupuje k přírodě a současně je výsledkem spokojená rodina sedláka,“ říká Hana Bartoníková.

Vybudovala malý penzion a butikové vinařství. Vzápětí zřídila informační centrum, pro hosty začala pořádat různé výlety do vinic a aktivně začala působit po rakouském vzoru jako průvodce sklepními uličkami. Samostatnou kapitolou je pěstování černého bezu, této úžasné a u nás neprávem opomíjené byliny. Aktuálně s manželem hospodaří na jedenácti hektarech vinic a jednom hektaru sadu bezu černého.

„Líbí se mi, že má široký záběr, netradiční výrobu vína, dává k tomu něco navíc, agroturistiku a průvodcovství. Dává vínu příběh, vysvětluje, jak se vyrábí, a dovede nadchnout své zákazníky,“ zdůvodnila volbu členka poroty Věra Šidlíková z České spořitelny.

Druhé místo obsadil Martin Škrobák, který se věnuje pěstování vinné révy, výrobě vína a domácí gastronomii. Na stupně vítězů dosáhla také Hana Bačíková vyrábějící farmářské pochoutky.

Mezi firmami odbornou porotu zaujala společnost BD – TOVA. Firma se zabývá výrobou předmětů pro kreativní tvoření především z vaty, ale také výrobou skládacích figurek, kreativních skládaček a dalšího. Motivací je především zaměstnávat invalidní osoby. Po 28ti letech samostatného působení zaměstnává firma přes 80 invalidních osob a přesunula své sídlo do nově zrekonstruovaných prostor. „Přistupujeme ke každému individuálně, podle jeho zdravotního hendikepu, převážně zaměstnáváme ženy, plyne to i z předmětu podnikání,“uvádí jednatelka Martina Weigelová. Každý rok má novou kolekci, své produkty nabízí v sítích hypermarketů, spolupracuje se školami a školkami.

„Pomáhají zařazovat invalidní lidi zpátky do života, a ti se tak můžou cítit ve společnosti plnohodnotně. A za to jim jednoznačně patří velký dík,“ uvedl člen poroty Martin Pudil z Vodafone Czech Republic.

Stříbro bere společnost Dýňová jádra Herůfkovi, která vyrábí sušená dýňová jádra a další produkty z dýní. Trojici nejúspěšnějších uzavírá společnost FlowMon Networks zabývající se vývojem řešení pro monitorování a zabezpečení počítačových sítí.