Napsali o nás > Vítěz vyrábí speciální stroje

Vítěz vyrábí speciální stroje

11. 10. 2019, 5plus2
11. 10. 2019 | Firma roku

Firmou roku v Plzeňském kraji se stala Pešek Machinery z Dnešic. Mezi živnostníky vyhrála Lenka Havlová

PLZEŇSKÝ KRAJ / Firmou roku Plzeňského kraje se stala dnešická společnost Pešek Machinery, která se zabývá kusovou výrobou speciálních strojů.

„Navazujeme na tradice českého strojírenství, vyrábíme strojírenské unikáty precizně a s láskou. Lidé v naší firmě milují strojařinu, na které je na první pohled vidět, že je odvedená s velkou péčí a manuální zručností,“ uvedl majitel společnosti Michal Pešek.

Firma vyrábí hlavně strojní komplety a svařence, které vyžadují jedinečný přístup a unikátní řešení. Ty dodává do všech odvětví, od automobilového průmyslu až po energetiku.

Tradiční postupy kombinuje s těmi moderními. Od běžných strojírenských firem se odlišuje především tím, že zajišťuje celkový proces od konzultace přes návrh řešení až po výrobu, instalaci a servis.

„Pešek Machinery vysílá jasnou zprávu o tom, že vašeho života a vašeho jména je potřeba si vážit. Je to zpráva, že vaše jméno je jediná značka, která vás bude spolehlivě provázet celý život. Společnost je typickým příkladem, jak se od montérek a garáží můžete dostat k podnikání přesahujícímu hranice České republiky,“ zhodnotil volbu člen poroty Roman Stašík.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost Pekass věnující se projektování a dodávkám strojního zařízení do pekáren. Bronzovou příčku obsadila firma Imont, která se zabývá elektromontážními pracemi.

Mezi živnostníky dominovala Lenka Havlová z Plzně, která se věnuje výrobě zdravých svačinek nejen pro děti. Před časem se rozhodla přijít na trh s poctivými a ručně vyráběnými müsli tyčinkami složenými z ovesných vloček, datlí, vlašských ořechů nebo mandlí, medu, másla a sušeného ovoce, které je nesířené a bez přidaného cukru.

Druhé místo v soutěži získal Josef Štícha provozující prodejny smíšeného zboží. Třetí příčku obsadil Radek Kupecký, který pokládá a renovuje podlahy.