Vítězové podnikatelských soutěží nabídnou zdravou zeleninu i ekologickou tašku | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Vítězové podnikatelských soutěží nabídnou zdravou zeleninu i ekologickou tašku

Vítězové podnikatelských soutěží nabídnou zdravou zeleninu i ekologickou tašku

17. 10. 2019, kladensky.denik.cz

Úspěšnému podnikání se nebývale daří v Benešově - a rovněž v Nupakách na Praze-východ, kde žije zhruba desetkrát méně obyvatel. Naznačují to alespoň výsledky letošních soutěží podnikatelských soutěží. Z uvedených lokalit pochází po dvou čerstvých držitelích ocenění, jimž byly ceny předány ve středu večer v hotelu Carlo IV. v centru Prahy. Přesněji: vlastě jen z Benešova. Do Nupak putovala dvě ocenění na stejnou adresu.

"„Nejlepší firma Středočeského kraje se věnuje výrobě papírových tašek. Vítězný živnostník je soukromý zemědělec,“ shrnul za organizátory letošní výsledky David Pavlát. Upřesnil, že porotu, jež vybírala regionální vítěze ze 448 firem a živnostníků z nejrůznějších oborů, nejvíce zaujala společnost Svět tašek, která vyrábí luxusní papírové tašky. Ta získala titul Vodafone Firma roku 2019 Středočeského kraje.

Moneta Živnostníkem roku 2019 Středočeského kraje se stal Zdeněk Moc, jenž se věnuje pěstování zeleniny pro spotřebu v čerstvém stavu. „Vítězové čtrnáctého ročníku podnikatelských soutěží postupují do celorepublikového finále,“ doplnil Pavlát. Jak tito reprezentanti kraje uspějí v celostátním klání, se ukáže ve čtvrtek 12. prosince rovněž v Praze – tentokrát na Žofíně.

Cesta Zdeňka Moce působícího ve Starém Vestci na Nymbursku, který v oboru pracuje již 53. rokem, k nynějšímu úspěchu začala vlastně už po vojně. Nastoupil tehdy do zemědělského družstva, v němž vystřídal různé funkce. V roce 1989 pak zprivatizoval jedno ze středisek rostlinné výroby a postupně se vedle pěstování obilovin a cukrovky specializoval na pěstování brambor zeleniny pro přímou spotřebu v čerstvém stavu; zvláště košťálovin, cibule a celeru.

Zavádí i netradiční plodiny, k nimž patří třeba zelený květák či bílé špičaté zelí. „Celá plocha zeleniny je pěstována v rámci integrované produkce, což představuje kontrolovanou produkci z hlediska životního prostředí a nezávadnosti výrobků z hlediska lidského zdraví,“ připomněl Moc. Hovoří přitom o 120 hektarech, na nichž produkuje zeleninu, a 60 hektarech patřících bramborám.

„Druhou příčku ve Středočeském kraji obsadila Kamila Rubešová, která vyrábí včelí produkty. Bronz získala Sylvie Kroupová restaurující pozlacené předměty,“ připomněl Pavlát další příčky na pomyslných stupních vítězů.

Oceněná společnost Svět tašek z Benešova vyrábí na vlastním výsekovém stroji luxusní papírové tašky – mnohé z recyklovaného či recyklovatelného papíru – jichž má neustále na skladě zhruba milion. „Při jednání s klienty dáváme důraz na rychlost reakcí, serióznost nabídek a maximální kvalitu dodaných produktů,“ připomněl jednatel Miroslav Borkovec. Za největší úspěch považuje ekonomický růst, kdy se tržby od roku 2003 zvýšily takřka dvacetinásobně, a získání předních pozic na trhu.

„Druhé místo získala společnost EBAS zabývající se sériovou kovovýrobou. Třetí obsadila firma Interaction, která se věnuje komplexním dodávkám lakovacích materiálů,“ doplnil Pavlát přehled letošních vítězů.

Společnost Interaction z Nupak získala ještě ocenění v kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2019. „Porota ocenila zejména širokou škálu zaměstnaneckých benefitů a možnost dalšího vzdělávání v oboru,“ uvedla Adriana Dergam, jež ve společnosti Vodafone Czech Republic působí jako ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti.

Na činnosti nupacké firmy oceňuje například dlouhodobou podporu sociálních, kulturních a sportovních projektů – konkrétně například republikové mistrovství republiky handicapovaných dětí v paravoltiži v roce 2017, chráněnou dílnu Letohrádek, dětské domovy či projekt Dobrý skutek zaměřený na podporu dětí s autismem. „V minulosti spolupracovali s ministerstvem životního prostředí při tvorbě legislativy v oblasti zákona o ochraně ovzduší a emisích VOC neboli těkavých organických látek,“ poznamenala Dergam.

Regionální výsledky podnikatelských soutěží* Vodafone Firma roku 2019 Středočeského kraje:1. Svět tašek (Benešov) – výroba papírových tašek2. EBAS (Benešov) – sériová kovovýroba3. Interaction (Nupaky) – komplexní dodávky lakovacích materiálů* Moneta Živnostník roku 2019 Středočeského kraje:1. Zdeněk Moc (Starý Vestec) – soukromý zemědělec2. Kamila Rubešová (Kozomín) – výroba včelích produktů3. Sylvie Kroupová (Kamenné Žehrovice) – restaurování pozlacených předmětů* Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Středočeského kraje:Interaction (Nupaky) – komplexní dodávky lakovacích materiálů