Napsali o nás > Vítězství vonící papírem

Vítězství vonící papírem

19. 10. 2018, Boleslavský deník

Střední Čechy – Tvorba originálních knížek pro děti, které píše Pavla Krátká, a tisk etiket společností Colognia press. To jsou obory, jež nejvíce zaujaly porotce udělující podnikatelská ocenění – tituly Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Středočeského kraje a Vodafone Firma roku 2018 Středočeského kraje.

Regionální vítěze, kteří budou kraj reprezentovat v celorepublikovém finále, porota vybírala celkem ze 376 živnostníků a firem.

            Hrát si se slovy i příběhy bavilo Pavlu Krátkou od dětství. Když se jí narodil syn, pustila se do psaní vážně – přičemž se začala věnovat jazykové propedeutice: hledání cesty k jiným jazykům prostřednictvím poznávání mateřštiny. Její knížka Pohrátky nabízející 13 pohádek o cestách pavoučka Vincka zaujala režiséra mluveného slova Jana Jiráně natolik, že vznikla i audioverze. Navíc se autorka rozhodla představit, jak se knížky vlastně rodí. Připravuje tvořivé semináře jak pro děti ze školek a základních škol, tak pro návštěvníky knihoven.

            V kategorii firem porota nejvíce ocenila činnost společnosti Colognia. Ta především tiskne speciální etikety – dokonce i ty pro nevidomé, s Braillovým písmem – ale také produkuje rozmanité visačky, obaly, nekonečné pásy nebo vstupenky. Spolumajitel Pavel Kubáč vzpomíná, jak před 22 lety začínala firma od nuly – a dnes je podnikem se 129 zaměstnanci. Kolínská tiskárna samolepek se stala také vítězem v kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2018.

Podnikatelské soutěže ve středních Čechách

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Středočeského kraje: 1. Pavla Krátká (Lety) – psaní a tvorba originálních knih pro děti i dospělé 2. Miroslav Vybulka (Herink) – vývoj a výroba jednoduchých strojů a montážních pomůcek pro elektromontážní firmy 3. Zdeněk Moc (Starý Vestec) – podnikání v zemědělské výrobě Vodafone Firma roku 2018 Středočeského kraje: 1. Colognia press a.s. (Kolín) – moderní tiskárna 2. Chalk, s.r.o. (Suchdol) – výroba magnesia pro sportovní účely 3. EBAS spol. s r.o. (Benešov) – sériová kovovýroba Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Středočeského kraje: Colognia press a.s. (Kolín) – moderní tiskárna