Vyhrál se svou zdravou zmrzlinou | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Vyhrál se svou zdravou zmrzlinou

Vyhrál se svou zdravou zmrzlinou

7.11.2016 Klatovský deník str. 02 Klatovsko/Zpravodajství

Klatovy – V soutěži Živnostník roku 2016 vyhrál krajské kolo klatovský podnikatel Pavel Štáhlich, který vyrábí zmrzlinu. Nyní bude bojovat v celostátním kole, hlasovat bude veřejnost. Během šesti týdnů měly odborné poroty po celé republice možnost rozhodnout o podobě krajských vítězů podnikatelské soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016.

Všech čtrnáct regionálních vítězů má šanci dosáhnout na stupínek nejvyšší.

Nejdříve však musí projít soubojem, ve kterém rozhoduje veřejnost prostřednictvím SMS hlasování.

Plzeňsko reprezentuje zmrzlinář Pavel Štáhlich z Klatov. Jeho prvotním záměrem bylo mít malou kavárnu s výrobou zmrzliny a zákusků. „Vše běželo skvěle, ale postupem času jsme začali sledovat složení potravin a zajímat se o to, co jíme,“ řekl zmrzlinář.

Právě tento zájem o zdravou stravu ho společně s manželkou přivedl k vývoji a výrobě přírodní zmrzliny. „Jelikož jsme do této doby vyráběli jako všichni ostatní z průmyslových práškových směsí a past, znamenalo to úplně předělat výrobu a jít cestou pokus-omyl, učit se chybami a po dlouhé době se dobrat dobrého výsledku,“ popsal Štáhlich.

Tato výroba je několikanásobně náročnější a není podporována žádnými chemickými a umělými náhražkami.

Důkazem, že tyto zmrzliny chutnají, jsou dvě ocenění Regionální potraviny i spokojení zákazníci, kteří oceňují chuť, kvalitu i složení zmrzliny. Kdo by však čekal, že se už nikam rozvíjet nechtějí, byl by na omylu. „Chceme zákazníkům přinášet originální chutě, a proto každou sezonu přicházíme s něčím novým, ale do kremžské nebo knedlo vepřo zelo zmrzliny se opravdu nepoženeme. Naším cílem je zachovat tradiční chutě ovocných a smetanových zmrzlin,“ slíbil Štáhlich.

Klatovského zmrzlináře můžete podpořit zasláním SMS ve tvaru: ZIV 6.

Region| Západní Čechy