Výjimečné místo pro práci i setkávání | Firmaroku.cz
Aktuality > Výjimečné místo pro práci i setkávání

Výjimečné místo pro práci i setkávání

Sdílené kanceláře jsou jednoznačným fenoménem posledních let nejen díky své flexibilitě, ale také nákladovým úsporám a možnosti networkingu. Zájemci stačí členství, se kterým může využít kancelářský prostor, který je zrovna k dispozici. Může také využít členství na pobočkách v zahraničí.

Plocha sdílených kanceláří v Praze meziročně výrazným tempem roste. V roce 2018 čítala celkově 27.500 metrů čtverečních. Sdílené kanceláře se rozvíjejí i v regionech, v celém Česku jich funguje už skoro osmdesát. Ve špičkovém coworkingovém centru WorkLounge na pražském Václavském náměstí jsme tentokrát pořádali finálové poroty podnikatelských soutěží, které rozhodovaly o tom, kdo získá titul Firma roku, Živnostník roku a Nejlepší Startup.

Vše podstatné o novém trendu sdílených kanceláří nám řekl zakladatel Worklounge Lubomír Šilhavý:

"Klasickým kancelářím už doba téměř odzvonila. Dnešní generace vyhledává moderní pracovní prostředí, komunitu lidí a flexibilní nájemní podmínky. Dnešní klient nechce investovat do nábytku ani technologického vybavení, ale zároveň chce mít všechny tyto věci součástí svého nájmu. Téměř zmizely požadavky na úložné prostory, většina našich klientů přichází do kanceláří jenom se svými notebooky, případně tablety. Dnešní generace chce pracovat v kvalitním designovém prostředí, ale zároveň mít možnost využívat místa pro odpočinek, relaxaci, a komunikaci. Většině našich dnešních klientů záleží na dobré dopravní dostupnosti a napojení na městskou infrastrukturu. Při současném rychlém rozvoji technologií a podnikatelských příležitostí dnes nikdo neví s několikaletou prognózou, jak se jeho mladý nový byznys bude rozvíjet, a proto většina klientů hledá flexibilitu v nájemních smlouvách a zároveň práci ve tvůrčí komunitě. Na rozdíl od coworkingových prostorů v předešlých letech dnešní klient vyhledává také možnost pracovat v soukromí své vlastní kanceláře, ale přímo napojené na společný lounge, což WorkLounge jako jeden z mála umožňuje.

WorkLounge není klasický coworkingový prostor, ale vlastně takový hybrid mezi kancelářským prostorem a coworkingem, což zajišťuje našim členům na jedné straně soukromí při jejich práci a zároveň možnost komunikace a využívání komunity v ostatním čase. Jsou to vlastně takové kanceláře s duší coworkingu. Všechny prostory jsou klimatizované, kanceláře oddělené a každé jednotlivé pracovní místo obsahuje pracovní stůl, pohodlnou ergonomickou židli, kontejner pro uložení osobních věcí, lampičku a zejména klid pro práci.

Cena za jedno pracovní místo se pohybuje již od 5000 Kč a cena za členství a vstup do společného Loungového prostoru již od 3500 Kč měsíčně bez DPH.

WorkLounge se liší od kavárny poměrně zásadním způsobem. Lidé k nám přichází ze dvou základních důvodů. Jednak hledají vhodné prostředí pro získávání kontaktů a komunikaci a nám se daří naše členy úspěšně propojovat napříč celou komunitou, a druhým důvodem je, že většina z nich zároveň hledá klid pro svou práci, a k tomu zase slouží náš unikátní systém malých privátních kanceláří. Ani jedna z obou uvedených věcí vás v kavárně určitě nepotká.

Částky, které jsem již zmínil, jsou dle našeho názoru velice přijatelné, neboť v rámci členství nabízí vstup na všechny tři naše pobočky WorkLounge, Václavské náměstí, Forum Karlín i naši první pobočku na Floridě, dále velkou škálu služeb kterou každý ať už začínající či funkční subjekt potřebuje. Nabízíme čtyřiadvacetihodinový přístup do našich prostor, využívání plně vybavených jednacích místností, konferenční místností pro počet až 50 lidí, barevné kopírky a tiskárny, plně vybavené kuchyňky s různými druhy káv, čajů, ochucenné vody, ale hlavně a zejména naši propojenou komunitu. Máme také svoji vlastní aplikaci, ve které mohou naši členové nejen komunikovat, ale i nabízet či poptávat všechny své služby, využívat různých slev, které pro naše členy obstaráváme a rezervovat si online jednací místnosti."