Výrobky invalidů z jihomoravské firmy roku míří do světa | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Výrobky invalidů z jihomoravské firmy roku míří do světa

Výrobky invalidů z jihomoravské firmy roku míří do světa

6. 10. 2018, helpnet.cz
06. 10. 2018 | Firma roku

Společnost BD-TOVA, která v chráněné dílně vyrábí dekorace, se stala regionálním vítězem soutěže Vodafone Firma roku 2018, kterou vyhlašují Hospodářské noviny. Firma zaměstnává více než 80 handicapovaných lidí, kteří mimo jiné vyrábí figurky sněhuláků, kominíků či andělíčků. Tyto předměty pak míří takřka do celé Evropy. "Do zahraničí dodáváme zhruba 75 procent naší výroby," popisuje jednatelka Martina Weigelová.

Mezi největší odběratele patří Německo a Skandinávie. "BD-TOVA pomáhá zařazovat invalidní lidi zpátky do života, a ti se tak mohou cítit ve společnosti plnohodnotně. A za to jí jednoznačně patří velký dík," vysvětluje člen poroty Martin Pudil z Vodafone Czech Republic, proč právě BD-TOVA zvítězila v regionálním kole.

Firma každý rok přichází s novou kolekcí. Aktuálně se připravuje na předvánoční období, kdy je vůbec největší poptávka po výrobcích z chráněných dílen. "Před Vánoci vyrábíme hlavně figurky čertů a mikulášů, o které je velký zájem," popisuje Weigelová.

Porota vybrala také vítěze regionálního kola soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2018. V Jihomoravském kraji se jím stala živnostnice Hana Bartoníková, která se věnuje vinařství a vinařské turistice. "Dlouhodobě s úctou a pokorou vzhlížíme k rakouskému modelu agroturistiky, kde se vše vzájemně doplňuje, má své místo, šetrně se přistupuje k přírodě a současně je s výsledkem spokojená rodina sedláka," popisuje Bartoníková.