Napsali o nás > Výrobky pražské firmy roku Workswell opisují největší světoví hráči

Výrobky pražské firmy roku Workswell opisují největší světoví hráči

22. 10. 2018, ihned.cz

Původně startupové firmě z podnikatelského inkubátoru pražské ČVUT se podařilo prorazit do celého světa. Speciální termokamery společnosti Workswell nyní používají zákazníci od Thajska po USA. Ve čtvrtek se jí podařilo získat hned trojí triumf - zvítězila v pražském kole Firmy roku v hlavním městě Praha a současně získala i tituly Odpovědná firma roku a Ekonomicky nejúspěšnější firma.

"Chce to neustálý vývoj. Kopírují nás dnes i velcí světoví hráči, otevřeme jejich produkt a vidíme, takhle jsme to dělali před dvěma třemi lety. Hlavní důvod, proč jsme byli ekonomicky úspěšní, bylo asi to, že jsme začali jako jedni z prvních vyrábět termokamery na drony," říká Jan Sova, jeden ze tří spolužáků zakladatelů Workswellu.

Dnes vyváží zhruba do tří desítek zemí. "Hodně se specializujeme například na dodávky pro laboratoře univerzit, patří sem MIT, Oxford, dodáváme do výrobních firem jako BOSCH, Škoda a mnoha dalších," říká Sova. Měřicí techniku dodává například i pro U.S. Army.

Výsledky v Praze

Vodafone - Firma roku 2018

1. Workswell s.r.o.

 výroba přístrojů pro bezdotykové měření teploty (Praha 13)

 2. TwinArt, s.r.o.

 nástěnné malby, dekorační stěrky a 3D malby (Praha 9)

 3. Moira CZ, a.s.

 výroba a prodej funkčního prádla (Praha 4)

Česká spořitelna - Živnostník roku

1. Jan Král

 výroba pečeného müsli (Praha 6)

 2. Jan Beran

 umělecké kovářství a zámečnictví (Praha 10)

 3. Petr Nosek

 rekonstrukce bytů (Praha 11)

Na druhém místě se umístila společnost TwinArt. Za ní stojí jednovaječná dvojčata Pavel a Lukáš Kozderkovi. Ti původně začínali na ulici s kresbou portrétů a bydleli v pronajaté garáži, dnes se jejich úspěšná společnost zaměřuje na umělecké nástěnné malby, luxusní povrchy či 3D malby.

Třetí místo v anketě pak získal již tradiční výrobce funkčního prádla, společnost Moira. "Například z Německa po nás chtějí pásy cudnosti, které mají ženu ochránit, kdyby mělo dojít k nejhoršímu. Nebo jsme pro Českou zbrojovku vyvinuli skryté neprůstřelné vesty, které často chtějí i soukromé osoby," vysvětluje zakladatel firmy Mario Vlček.

Souběžně s Firmou roku proběhlo i vyhlášení soutěže Živnostník roku. Na prvním místě se letos umístil Jan Král, který pod značkou Janova pec dělá vlastní zapékané müsli. "Viděl jsem díru na trhu, hledal jsem uplatnění a už dříve jsem pracoval v podobném oboru," vysvětluje Král.

Druhé místo v anketě získal Petr Nosek, jehož firma AZ-Reko.cz se zaměřuje na rekonstrukce bytů. Dle jeho slov se oproti konkurenci snaží vymezit hlavně extrémním prozákaznickým přístupem. Třetí se potom umístil umělecký kovář Jan Beran.

Čtvrteční galavečer byl posledním ze série krajských kol. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.