Vysočina se dnes dozví jména svých favoritů mezi podnikateli | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Vysočina se dnes dozví jména svých favoritů mezi podnikateli

Vysočina se dnes dozví jména svých favoritů mezi podnikateli

5. 10. 2017, Jihlavský deník

Humpolec – Jaká je nejlepší firma a kdo je nejlepším živnostníkem na Vysočině, bude jasné už dnes večer.

Alespoň podle porovnávání dvou velkých společností, a to v rámci soutěží nazvaných Vodafone Firma roku 2017 a Česká spořitelna Živnostník roku 2017.

Například z Pelhřimovska letos o titul usilují dvě firmy a tři živnostníci. Konkrétně se jedná o firmu Hranipex z Komorovic, která vyrábí a distribuuje nábytkové hrany pro truhláře. Hranipex před čtyřiadvaceti lety založil osmnáctiletý Zdeněk Rýzner. Ve firmě zpočátku pracovali pouze jeho rodiče.

Firma dlouhodobě podporuje Základní školu speciální a praktickou v Černospevicích na Pelhřimovsku, kam docházejí středně a těžce mentálně postižené děti. Hranipex přispívá i na Centrum LADA v Pacově na Pelhřimovsku, které zajišťuje denní služby dospělým s mentálním nebo kombinovaným postižením. „Dělal jsem a dělám dobrou práci, která mi přináší pocit spokojenosti. Prostě mě to baví,” podělil se o své pocity Zdeněk Rýzner.

Odborná porota vybrala do krajského kola, jehož výsledky dnes budou vyhlášeny v Humpolci, finalisty ze 485 firem a živnostníků z nejrůznějších oborů. „V rámci celého Česka zaznamenaly podnikatelské soutěže velký úspěch. Přihlásilo se více než 6 600 firem a živnostníků,“ informoval mediální zástupce projektu David Pavlát. Vítězové krajského kola postoupí do celorepublikového finále, které se 6. prosince uskuteční v Praze.

Vodafone Firma roku 2017

Firmy* z Kraje Vysočina: Alfeko, Třebíč – výroba svařovaných konstrukcí z nerezu, hliníkových slitin a oceli ALSENTA, Pacov – vývoj obchodních a marketingových nástrojů ALTREVA, Třebíč – výroba pracovních oděvů HOMILIA, Jihlava – vedení účetnictví a daňové evidence firmám a osobám samostatně výdělečně činným, zpracování mezd a poskytování daňového poradenství Hranipex, Komorovice – výroba a distribuce nábytkových hran pro truhláře ICOM transport, Jihlava – autobusový a nákladní dopravce IKbike, Velké Meziříčí – unikátní vozíky pro osoby se sníženou pohyblivostí dolních končetin Modynas, Jihlava – výroba forem pro lisování plastů Obaly Vysočina, Žďár nad Sázavou – prodej obalových materiálů a dodávky balicích materiálů První brněnská strojírna Velká Bíteš, Velká Bíteš – výroba letecké techniky

Česká spořitelna Živnostník roku 2017

Živnostníci* z Vysočiny:

Ing. Hynek Jurman, Štěpánov nad Svratkou – nakladatelská činnost Bc. Jan Křivohlavý, Moraveč – vibrační diagnostika Jana Laštovičková Grygarová, Velká Losenice – lektorka výtvarných kurzů Hana Pacalová, Humpolec – obchod se zdravou výživou František Pech, Rovečné – návrh a realizace výpočetní techniky Helena Pudilová, Jihlava – dům služeb – kadeřnictví, kosmetika a wellness Ing. Eva Stoklásková Hegerová, Hybrálec – specialistka na koupací jezírka Břetislav Sucharda, Dolní Rožínka – agroturistika pro děti, mládež a hendikepované Ing. Aleš Toman, Chotěboř – elektroinstalace řízení a bezpečnostní systémy staveb Ing. Jana Vopálková, Horní Cerekev – obchůdek s pleteným a háčkovaným zbožím

* jedná se o krajské finalisty v dané soutěži

Region| Vysočina