Zdeněk Bílek: Snažíme se technologii fokusované rázové vlny dostat mezi lidi | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Zdeněk Bílek: Snažíme se technologii fokusované rázové vlny dostat mezi lidi

Zdeněk Bílek: Snažíme se technologii fokusované rázové vlny dostat mezi lidi

S manželkou pomáhají sportovcům, manažerům, ženám, které nemůžou otěhotnět, a řadě dalších. Jejich fyzioterapeutická klinika, která využívá nejmodernější technologie, má tisíce spokojených klientů.
24. 10. 2017 | Firma roku

Představte na úvod společnost…

Jsme centrum fyzioterapeutické péče. Neděláme jen manuální fyzioterapii, dnes se nám služby už rozrostly. Stalo se z nás největší centrum léčby pomocí fokusované rázové vlny. Díky tomu můžeme spouštět i nové služby, například léčbu erektilních dysfunkcí nebo urychlování hojení.

Co vaši klienti od vás mohou očekávat, s čím a jak jim pomůžete?

Jsme fyzioterapeuti, takže pokud vás bolí záda nebo jste žena, která nemůže otěhotnět, pomůžeme vám za pomoci různých manuálních technik. A tím, že máme rázovou vlnu, tak hojíme i patní ostruhy, tenisové lokte, vyhřezlé ploténky. Staráme se o zdraví člověka po fyzické, ortopedické stránce.

Jaké používáte technologie?

Já začnu trochu historicky. My jsme se snažili založit firmu tak, abychom poskytovali co nejlepší služby. Tak jsme začali hledat technologie a našli jsme rázovou vlnu, nejprve radiální rázovou vlnu, po čase začala být k dispozici fokusovaná rázová vlna. Jedná se o technologii, kterou zpočátku používali jen ti největší profesionálové z oblasti armády nebo profesionálního sportu. A my jsme se pokusili tu technologie dostat mezi lidi. Na začátku využíváme diagnostický ultrazvuk, podíváme se jak to zranění vypadá, a pak se použije kombinace manuálních technik a pokud to dává smysl, i tato technologie.

Kolik klientů máte ročně?

Je to nějakých sedm osm tisíc klientů ročně.

Jsou vaše služby rozděleny třeba na aktivní sportovce, manažery a podobně?

My máme klienty od miminek až po důchodce. Jsou tam manažeři, učitelky, sportovci, těch skupin je strašně moc. U nás není nějaká dominantní skupina. Pokud jde o služby, my děláme ambulantní způsob léčby, to znamená, že k nám lidé docházejí. Někdy děláme docházkovou službu, když se třeba staráme o celou rodinu. Pokud jde o sportovce, i některé profesionální sportovce, o ně se staráme komplexně. Oni k nám dochází dlouhodobě, preventivně, když se jim něco stane, tak okamžitě se o ně postaráme.

Jak jste se k oboru dostali?

To bylo jednoduché. Žena pracovala v několika rehabilitačních zařízeních a chodila domů extrémně nespokojená. Snažila se věci zlepšovat, ale moc to nešlo, nerozvíjelo se to, nebo jen pomalu. Takže jsme se jednoho krásného dne pobavili a řekli si, pojďme to zkusit a založili jsme vlastní malou ordinaci. Od té doby to pořád roste a roste. Máme zaměstnance a rozšiřují se služby. Rosteme pozvolným způsobem, na všechno jsme si vydělali sami.

Plánujete expanzi i mimo Prahu?

Uvažujeme, co by se do budoucna dalo dělat, ale ovlivňuje to strašně moc věcí. Rozvíjíme věci, které fungují. Cíl, že budeme mít za pět let po republice padesát poboček, to teď nemáme.