Zdeňka Šrédlová: Nabízíme široký sortiment potravin se zdravou výživou | Firmaroku.cz
Příběhy úspěšných > Zdeňka Šrédlová: Nabízíme široký sortiment potravin se zdravou výživou

Zdeňka Šrédlová: Nabízíme široký sortiment potravin se zdravou výživou

Živnostnice roku 2018 Ústeckého kraje má s kolegyní e-shop se zdravou výživou, ekodrogerií a pomýšlí i na vlastní produkt. Přečtěte si rozhovor.
14. 09. 2018 | Živnostník roku

Asi se nabízí začít hned u názvu vašeho e-shopu, 2kukurice.cz…
Ten název vznikl za pochodu. Už jsme s kolegyní tušily, že budeme mít e-shop se zdravou výživou a přemýšlely jsme, jak ho zajímavě nazvat, aby byl snadno zapamatovatelný. Kolegyně měla syna se zdravotními problémy a velmi mu pomohla bezlepková dieta, takže jsme přemýšlely, jak tu bezlepkovost dostat i do názvu e-shopu. A jelikož je kukuřice bezlepková plodina a jsme dvě, tak to bylo nasnadě.

Co nabízíte, v čem se váš e-shop liší od konkurence?
Nabízíme široký sortiment potravin se zdravou výživou, ať už obiloviny, luštěniny, oleje, ořechy, sušené ovoce, část výživy pro děti. Máme i koření, biopotraviny. Kromě zdravé výživy máme i ekodrogerii a přírodní kosmetiku.

Zmiňovala jste, že se vám podařilo vyjednat si zajímavé podmínky s dodavateli…
Když jsme se rozhodly pro e-shopové řešení, věděly jsme, že nebudeme schopné časově zvládat expedici zásilek a hledaly jsme možnost, jak si tuto práci usnadnit, abychom se mohly zaměřit na marketing. V ostatních oborech jsme zaregistrovaly, že existuje princip dropshippingu, kdy expedici objednávek zajišťuje dodavatel, akorát jsme v potravinářství nenašly firmu, která by tohle dělala. Představily jsme model hlavnímu dodavateli a nejprve to vypadalo, že se ani neprobojujeme k panu řediteli, ale posléze jsme dostaly tu možnost uzavřít smlouvu o spolupráci a hlavně jsme se soustředily na IT řešení, na kterém se dlouho pracovalo, na automatizaci procesů a dalším, což se nakonec podařilo.

Odkud jsou vaši dodavatelé, odkud pocházejí nabízené výrobky, máte v tomhle nějakou politiku?
Máme produkty od klíčového dodavatele. Produkty, které se dají získat od českých výrobců, jsou odtud, ale samozřejmě některé plodiny a suroviny se v Čechách vypěstovat nedají, takže ty se dovážejí. Hodně se dbá na kvalitu, jedná se s pěstiteli a zemědělci. My máme pouze rostlinné produkty. Zdravá výživa může být i masitá, ale tu v nabídce nemáme.

Jak vás napadl zrovna e-shop?
Jako matky na mateřské jsme se začátky příkrmů začaly velmi řešit, co budeme svým dětem dávat a chtěly jsme dávat kvalitní základ stravy. Nakupovaly jsme v obchůdcích se zdravou výživou, diskutovaly jsme a zjistily, že ne vše se dá sehnat na jednom místě, obíhaly jsme celé město, někdy v Mostě ani dané zboží nebylo k mání, a tak se zrodila myšlenka, co kdybychom to nabízely všechno na jednom místě.

Jaké máte vize do budoucna?
Občas to diskutujeme a hlavní téma, ke kterému hledáme odvahu, je vlastní produkt. Něco málo máme vytipováno, ale zatím nic nepouštíme do světa. Bude to produkt pod vlastní značkou.

Jak funguje spolupráce ve dvou?
Spolupráce funguje velmi dobře. Každá jsme trochu jinak zaměřená, takže se vzájemně doplňujeme a inspirujeme, často si telefonujeme, na osobní schůzky je poslední dobou čím dále, tím méně času. Rozdělujeme si práci, máme rozdělené role.

Jak dlouho už e-shop se zdravou výživou provozujete a jak se byznys rozvíjí?
Při  začátku tohoto podnikání nám všichni říkali, že založit si e-shop znamená dva roky vytrvat. Jsme ve fázi, kdy jsme přežily dva roky a začíná ta rostoucí tendence. Ale během prvních měsíců, když přišlo pár objednávek, tak jsme měly dost co dělat, abychom udržely motivaci a pokračovaly dál.