Napsali o nás > Živnostníci ze severu bodovali, nejvíc Blanka Poštulková z Loštic

Živnostníci ze severu bodovali, nejvíc Blanka Poštulková z Loštic

19. 10. 2017, sumpersky.denik.cz

Nejlepší živnostníci kraje žijí momentálně na Šumpersku a Jesenicku. Vyplývá to alespoň ze soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje. Podnikatelé ze severu ovládli všechny tři vítězné pozice.

"Třetí místo obsadil Aleš Valnoha ze Zábřehu, který se věnuje organizaci zájezdů s vojensko-historickou tématikou.

Stříbro získala Dagmar Ponechalová z Jeseníku. Profesně se zabývá průzkumem konkurenčního prostředí a potenciálu spolupráce v Polsku. Za severní hranicí též vyhledává pro české podnikatele obchodní partnery.

Vítězem soutěže se stala Blanka Poštulková z Loštic s Tvarůžkovou cukrárnou. Z místních proslulých syrečků vyrábí neobvyklé moučníky.

„Spolu s rodiči jsme spojili vztah k místu, odkud pocházíme, s vášní k dobrému jídlu a nápad byl na světě. Krátce před mojí maturitou jsme začali péct tvarůžkové moučníky a připravovat tvarůžkové bramboráčky,“ vzpomíná na začátky podnikání Blanka Poštulková.

Zpočátku se potýkala se stereotypy o aromatu a chuti tvarůžků i nedůvěrou konzervativních zákazníků. S unikátním konceptem se podařilo prorazit. Do cukráren v Lošticích a Olomouci si nachází stále častěji cestu i výletníci ze zahraničí. Úplnou novinkou jsou sušenky z tvarůžků.

„Podstatné je, že paní Poštulková představuje typickou regionální živnostnici, bezvadně dovede využít regionální produkt. Porota se na jejím vítězství shodla jednoznačně,“ okomentoval volbu poroty jeden z jejích členů Petr Vavřín z České spořitelny.