Živnostník roku a Firma roku: Čalounice Bedřiška Staňková a rodinný pivovar Hojdarovi | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Živnostník roku a Firma roku: Čalounice Bedřiška Staňková a rodinný pivovar Hojdarovi

Živnostník roku a Firma roku: Čalounice Bedřiška Staňková a rodinný pivovar Hojdarovi

27. 9. 2018, jcted.cz

27.9.2018 23:08 JIŽNÍ ČECHY - V budějovickém hotelu Clarion byli vyhlášeni vítězové soutěží Živnostník roku a Firma roku 2018. Odbornou porotu v Českých Budějovicích nejvíce zaujala Bedřiška Staňková z Vimperka, která se věnuje renovaci novodobého i starožitného nábytku. Mezi firmami bezkonkurenčně bodovala firma Hojdarovi, která se věnuje výrobě piva a provozu pivovarské pivnice rovněž ve Vimperku.

Oceněná Bedřiška Staňková. Autor: David Pavlát

Vítězná živnostnice Bedřiška Staňková se specializuje na čalounění nábytku. Začínala jako drobný živnostník při zaměstnání s opravami čalouněného nábytku, ale postupně rozšířila podnikání o výrobu a renovaci starožitného nábytku. Reklamou jí nebyl internet ani vizitky, ale dobře odvedená práce a komunikace s lidmi. „Svoji práci dělám ráda a hlavně s láskou. Konkurenci bych potřebovala, zakázek je na rok dopředu,"říká Bedřiška Staňková. Zaměstnance nemá, protože tu dřinu by podle jejích slov nikdo nevydržel. Nabádá lidi, aby stáhli z půd a chalup nábytek, který sloužil po desetiletí, a nechali si ho zrenovovat, raději než nakupovat levný, diskontní nábytek, který se při odstrojení doslova rozpadne.

Druhou příčku v Jihočeském kraji obsadila Romana Michalisko Hulíková z JIndřichova Hradce, která má penzion s výtvarnou dílnou. Bronz bere Dagmar Marková věnující se ručním zakázkovým oděvním i neoděvním střihům.

Mezi firmami porotu doslova okouzlila společnost Hojdarovi. Motivací bylo pro ni obnovení tradice vaření piva ve Vimperku a snaha zkusit vlastní podnikání. K největším úspěchům řadí každoroční ocenění piva v soutěžích, spokojené zákazníky pivnice a úspěšné rozšiřování prodeje sudového piva včetně prestižních zákazníků, například restaurací Zdeňka Pohlreicha Café Imperial a Next Door v Praze. „Myslím, že jsme již vnímáni jako samozřejmá součást života města a jako firma, která svými výrobky a službami dobře reprezentuje i daleko za hranicemi regionu, v celé České republice i v zahraničí,"říká jednatel Ivan Hojdar. Vloni firma navázala spolupráci s minipivovarem v Austrálii, kde uvařili první várku jejího piva.

Druhé místo získala společnost Transforwarding z Českých Budějovic, zabývající se přepravou paletových a kusových zásilek. Třetí místo obsadila firma CRAVT Tábor, která se věnuje prodeji strojních součástí.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Jihočeském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost TONSTAV-SERVICE. „Svým zaměstnancům nabízí mnoho benefitů, jakými jsou o týden delší dovolená, stravenky, penzijní připojištění, možnost půjčky ze sociálního fondu, bezplatné právní poradenství. Ve svém regionu je společnost vnímána jako tradiční, stabilní a důvěryhodný partner nejen v obchodu a podnikání, ale i jako partner sportu dospělých i mládeže. Snižování energetické náročnosti a využívání obnovitelných zdrojů energie chtějí docílit plánovaným projektem fotovoltaické elektrárny,"okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Jihočeského kraje:

1. Hojdarovi, s.r.o. – výroba piva a provoz pivovarské pivnice (Borová Lada)

2. Transforwarding a.s. – přeprava paletových a kusových zásilek (České Budějovice)

3. CRAVT s.r.o. – prodej strojních součástí (Tábor)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Jihočeského kraje:

1. Bedřiška Staňková – renovace novodobého i starožitného nábytku (Vimperk)

2. Romana Michalisko Hulíková – penzion s výtvarnou dílnou (Jindřichův Hradec)

3. Dagmar Marková – ruční zakázkové oděvní i neoděvní střihy (České Budějovice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Jihočeského kraje:

TONSTAV-SERVICE s.r.o. – pronájem a servis drobné stavební techniky (České Budějovice)