Živnostníkem roku na Pardubicku se stal malíř pokojů. Mezi firmami zvítězil výrobce systémů pro letecký provoz | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Živnostníkem roku na Pardubicku se stal malíř pokojů. Mezi firmami zvítězil výrobce systémů pro letecký provoz

Živnostníkem roku na Pardubicku se stal malíř pokojů. Mezi firmami zvítězil výrobce systémů pro letecký provoz

15. 9. 2017, byznys.ihned.cz

Druhé regionální finále soutěže Firma a Živnostník roku se odehrálo v Pardubicích. Porotu zaujal příběh malíře pokojů Jaroslava Vozába, který před  lety opustil kariéru programátora. Mezi firmami zvítězila pardubická  ERA, která vyvíjí systémy pro řízení letového provozu. Výherci pokračují do celostátního finále, které proběhne začátkem prosince na pražském Žofíně.

Pardubický region zná své vítěze v soutěži  Živnostník a Firma roku. Mezi živnostníky bodoval Jaroslav Vozáb, který  porotu zaujal především svou odvahou odejít z dobře placené pozice  programátora a najít si práci, která jej více naplňuje.

Vozáb se před třemi lety stal malířem pokojů.  V současnosti je velmi žádaný, kalendář má plný zakázek na několik  měsíců dopředu. "Za největší úspěch považuji to, že nyní trávím většinu  času činností, která mě baví a dává mi smysl," říká Vozáb a dodává, že  práce programátora ho vnitřně ubíjela. Jeho neobvyklý příběh ocenila i  porota. "Zápal a rozhodnutí udělat změnu je základem úspěšného  podnikání," dodává porotce Roman Ondra z České spořitelny.

Vodafone Firma roku 2017

Vodafone Firma roku 2017 Pardubického kraje:

1. ERA a.s. – výroba komponentů a elektroniky pro letecký provoz (Pardubice)

2. eBRÁNA s.r.o. – činnost v oblasti informačních technologií (Pardubice)

3. SEED SERVICE s.r.o. výroba a prodej osiv (Vysoké Mýto)

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Pardubického kraje:

1. Jaroslav Vozáb – malíř pokojů, původní profesí programátor (Sezemice)

2. Lenka Hajzlová – výroba a zpracování kožených a provazových výrobků (Slatiňany)

3. Zdeněk Bukáček – výroba dřevěných hraček (Krouna)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Pardubického kraje:

eBRÁNA činnost v oblasti informačních technologií (Pardubice)

Na druhém místě se mezi živnostníky umístila  Lenka Hajzlová, která vyrábí kožené a provazové výrobky. Mezi její  zákazníky patří především trenéři koní. Třetí nejlepší živnostník Zdeněk  Bukáček se věnuje výrobě dřevěných hraček, především panenek a dalších  figurek. Ty vyráběl i jeho otec a děda. Bukáček se specializuje na  dřevěné figurky.

Firma roku vyvíjí systémy řízení letového provozu

Vítězem soutěže mezi firmami se stala  společnost ERA, která dodává letištím a armádám systémy pro řízení  letového provozu a sledování objektů ve vzduchu. Její služby využívají  organizace v 61 zemích na pěti kontinentech, systémy z pardubické firmy  fungují na 120 místech po celém světě. "Staráme se o to, abyste se v  pořádku vrátili z dovolené," přibližuje činnost firmy její generální  ředitel Viktor Sotona.

Společnost zaměstnává 400 lidí, zahraniční  klientela tvoří 99 procent. Letos podnik otevřel své vývojové centrum,  do něhož investoval 250 milionů korun. Společnost loni poprvé ve své  historii vykázala obrat přes jednu miliardu korun.

"Myslím, že vítěz na Pardubicku má v  celostátním finále velkou šanci uspět," říká členka odborné poroty Eva  Malinová z Hospodářské komory.

Druhé místo obsadila pardubická firma eBrána,  která vytváří webové stránky a e-shopy. Na třetím místě se umístil  podnik Seed Service, největší tuzemský producent travních osiv. Na  českém trhu s travními osivy zaujímá 50 procent. Zhruba 70 procent osiv  míří do zahraničí, především do Evropy a do Severní a Jižní Ameriky.

Vítězný živnostník i firma postupují do  celorepublikového finále soutěže. Slavnostní vyhlášení proběhne začátkem  prosince na pražském Žofíně.