Napsali o nás > Živnostníkem roku na Ústecku je obchodnice se zdravou výživou

Živnostníkem roku na Ústecku je obchodnice se zdravou výživou

12. 9. 2018, blesk.cz

Zpět na Živnostníkem roku v Ústeckém kraji se stala obchodnice se zdravou výživou Zdeňka Šrédlová, která provozuje také poradnu životního stylu. Mezi firmami uspěla společnost Good Sailors poskytující služby v oblasti IT konzultací a vývoje aplikací. ČTK o výsledcích dnes informoval mluvčí projektu David Pavlát.

Vítězná živnostnice Zdeňka Šrédlová z Mostu provozuje e-shop. "K podnikání jsem se s kolegyní dostala jako mnoho žen na mateřské dovolené. Během prvního roku s našimi dcerkami jsme na sobě obě pocítily potřebu seberealizace a touhu vzít život do svých rukou," uvedla Šrédlová. Zkoušely s kamarádkou různé možnosti a vždy skončily u zdravého jídla, které pro ně se začátky příkrmů u dětí bylo na prvním místě.

V e-shopu se prodávají produkty zdravé výživy včetně biopotravin, přírodní kosmetika a ekologická drogerie, doplňkově také kuchařky se zdravými recepty. Vyberou si lidé, kteří vyznávají zdravou stravu obecně, ale také lidé s různými dietami či zdravotními omezeními. V nabídce zákazníci najdou téměř 1500 produktů zdravé výživy, přes 500 produktů přírodní kosmetiky, 50 produktů ekologické drogerie a 20 titulů kuchařek či časopisů o zdravém životním stylu.

Stříbro v Ústí vybojovala kadeřnice Iveta Vogelová, která provádí mimo jiné 3D střihy. Bronzovou příčku obsadila Janka Kovandová, která se už více než 25 let věnuje cukrářské výrobě.

Vítězná společnost Good Sailors realizovala různé projekty pro velké i malé firmy v České republice. Impulsem byl příchod nového programátora, který je na invalidním vozíku. "Napadlo nás, že by bylo skvělé propojit podnikání a podporu hendikepovaným," uvedla manažerka společnosti Karolina Holendová. Firma má za sebou více než 100 IT projektů pro nejvýznamnější společnosti v Česku.

Mezi úspěšné projekty společnosti patří například Holky z kanclu - virtuální asistentky, které mohou na dálku pomoci s jakoukoliv administrativou nebo Disway.org - sociální síť pro hendikepované cestovatele.

Na druhém místě skončila firma Shotty, která provozuje hotel s restaurací v Děčíně, a třetí se umístila rumburská společnost TFP Interiér, jež provádí rekonstrukce a optimalizace energetické náročnosti budov.