Živnostníkem roku se stal malíř pokojů | Firmaroku.cz
Napsali o nás > Živnostníkem roku se stal malíř pokojů

Živnostníkem roku se stal malíř pokojů

15. 9. 2017, investujeme.cz

Pardubické kolo soutěže Živnostník a Firma roku vyhráli malíř pokojů a  společnost pro výrobu komponentů leteckého průmyslu. Oba výherci nyní  postoupí do celorepublikového finále soutěže. Slavnostní vyhlášení  proběhne začátkem prosince na pražském Žofíně.

Příběh Jaroslava Vozába zaujal porotu především tím, že odešel z dobře placené práce programátora a začal se živit malováním pokojů, což jej více naplňuje. „Za největší úspěch považuji to, že nyní trávím většinu času činností, která mne baví a dává smysl,“ říká Vozáb a dodává, že práce programátora ho vnitřně ubíjela. Jeho neobvyklý příběh ocenila i porota. „Zápal a rozhodnutí udělat změnu je základem úspěšného podnikání,“ dodává porotce Roman Ondra z České spořitelny.

Mezi společnostmi bodovala  společnost ERA, která dodává letištím a armádám systémy pro řízení  letového provozu a sledování objektů ve vzduchu. Její služby fungují na  pěti kontnentech v 61 zemích. „Staráme se o to, abyste se v pořádku vrátili z dovolené,“  přibližuje činnost firmy její generální ředitel Viktor Sotona.  Společnost letos poprvé v historii překonala hranici obratu jedné  miliardy korun.