Zlínskému podnikání vévodí poctivý řezník a výrobci speciálních modulů | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Zlínskému podnikání vévodí poctivý řezník a výrobci speciálních modulů

Zlínskému podnikání vévodí poctivý řezník a výrobci speciálních modulů

Ve Zlínském kraji odbornou porotu nejvíce zaujal a titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Zlínského kraje si odnesl řezník Milan Žabčík. V kategorii Vodafone Firma roku 2015 Zlínského kraje zvítězila společnost KOMA MODULAR. Vyrábí speciální nízkoenergetické moduly.

​Pomáhat lidem a obohatit svět. To byly počáteční cíle firmy KOMA MODULAR. „Našimi výrobky a činností se nám toto poslání daří plnit. Vybudovali jsme ze zisku naší firmy a za pomoci dotačních programů EU moderní sofistikovaný výrobní závod, vybavený CNC stroji,“ nastínil činnost firmy ředitel marketingu Martin Hart. Firmě se podařilo zcela změnit tvář původního zemědělského družstva a její produkty jsou součástí nejrůznějších projektů nejen v České republice, ale také v zahraničí. V současné době jsou jejich moduly k vidění také na celosvětové výstavě EXPO. „Výrobky a činnost neustále inovujeme, čímž jsme před konkurencí neustále v popředí. Kvalitní a zodpovědný přístup k podnikání, přivádí i stejně smýšlející obchodní partnery. Dnes tvoříme dostatečný zisk k tomu, že si můžeme plnit naše plány v oblasti investic, vzdělávání a sociálního programu,“ dodal Hart.

„Nápady a technologie firmy jsou jedinečné. Není divu, že rychlá práce a výstavba bez zatěžování životního prostředí slaví úspěch nejen u nás, ale také po celém světě,“ uvedl na adresu vítězné firmy porotce Petr Janda z Vodafone Czech Republic.

Řeznictví jak má být

Výroba masných a uzenářských výrobků, které jsou připravované tradičním způsobem, bez konzervantů a se správným podílem masa. Hlavní doména a činnost pana Žabčíka. K výrobě masných výrobků ho přivedla celoživotní zkušenost a touha po vlastním podnikání. „Chtěl jsem, aby mé okolí bylo zásobeno kvalitními výrobky, které tolik žádalo a nenacházelo,“ nastínil začátky podnikání Milan Žabčík. Místo pro podnikání nalezl sice daleko, ale za to prostorné a ideální pro další rozšiřování. Nakoupil přístroje, a i když s nimi občas bojuje, nevzdává to. Práci je oddaný celým srdcem a každý den posílá do prodeje značku svého jména a za tradiční výrobou s vysokým podílem masa si stojí! „Tato cesta se ukázala být správná, zákazníci si k mým výrobkům našli cestu. Mám 5 vlastních prodejen, účastním se různých prodejních trhů, spolehlivě zásobuji hotely, restaurace, domovy důchodců a prodejny smíšeného zboží,“ dodal vítězný živnostník.

„Líbí se mi, že se dokázal prosadit ve vysoce konkurenčním prostředí poctivým tradičním řemeslem a vynikajícími domácími produkty,“ zdůvodnil volbu vítěze člen poroty Jakub Šimunič z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. Ve Zlínském kraji si tuto cenu odnesla společnost OXALIS. Společnost se věnuje výrobě a distribuci sypaných čajů a výběrové kávy.

„Ukázkový přístup k zaměstnancům, okolí i životnímu prostředí. Společnost významně podporuje určitým způsobem znevýhodněné obyvatele a v hojné míře podporuje také projekty neziskových organizací. Svoji pomoc směřují také do zahraničí. Například do Nepálu,“ zdůvodnil volbu Petr Janda z Vodafone Czech Republic.

„Za způsob jakým se firmy a živnostníci ve Zlínském kraji dokáží ve velké konkurenci prosadit, si zaslouží vítězství všichni. Dokazují, že české výrobky jsou kvalitní, chutné, zdravé, ekologické a celosvětově žádané,“ zhodnotila krajské kolo porotkyně Kateřina Novotná ze skupiny ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Zlínského kraje 2015:
1.
KOMA MODULAR s.r.o. (výroba obytných, sanitárních, speciálních a nízkoenergetických modulů -Vizovice)
2.
IRISA, výrobní družstvo (výroba skleněných vánočních ozdob, kartonáže a lisování plastu - Vsetín)
3.
OXALIS, spol. s r.o. (výroba a distribuce sypaného čaje a výběrové kávy - Slušovice)

Česká spořitelna Živnostník roku Zlínského kraje 2015:
1.
Milan Žabčík (řeznictví a uzenářství - Kateřinice)
2.
Hana Němcová (výroba ovocných bio produktů - Bojkovice)
3.
Ing. Roman Küršner (výroba krmiv pro zájmové chovy – specializace na sportovní rybolov, psi a laboratorní hlodavce - Kroměříž)

Vodafone Odpovědná firma roku Zlínského kraje 2015:
OXALIS, spol. s r.o.
(výroba a distribuce sypaného čaje a výběrové kávy - Slušovice)